Pūce cer, ka reģionālajā reformā deputāti apstāsies pie 42 pašvaldību modeļa

TVNET/LETA
Pūce cer, ka reģionālajā reformā deputāti apstāsies pie 42 pašvaldību modeļa
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Foto: Paula Čurkste/LETA

Saeimā gala lasījumā vērtējot administratīvi teritoriālo reformu, deputāti varētu apstāsies pie pašlaik atbalstītā 42 pašvaldību modeļa un neatbalstīt vēl jaunu pašvaldību izveidi, šorīt Latvijas Radio prognozēja reģionālās attīstības lietu ministrs Juris Pūce (AP).

Reformas skatīšanas gaitā iecerētais pašvaldību skaits ir palielinājies no 35 uz 42. "Neteiktu, ka izmaiņas ir grandiozas, bet tās ir bijušas," izteicās Pūce, kurš pēc sarunām ar Saeimas frakcijām pieļauj, ka pie šiem 42 novadiem arī tiks palikts.

Pūce joprojām uzskata, ka debates par reformu ir bijušas gana plašas un kvalitatīvas, tostarp esot notikušas plašas konsultācijas ar pašvaldībām. "Visi ir uzklausīti, un tagad laiks pieņemt lēmumu," piebilda politiķis.

Sākotnēji reformu gala lasījumā Saeimā esot bijis plānots sākt skatīt šodien, tomēr parlamentā vēl tiekot "pieslīpēts" e-Saeimas darbu, tāpēc pašlaik plānots, ka Saeimas sēde šajā jautājumā tiks sasaukta pirmdien, 25.maijā, plkst.14.

Pēc tam pakāpeniski tikšot sasauktas nākamās sēdes, kamēr visi jautājumi būs izskatīti, sacīja Pūce, atzīstot, ka ir grūti prognozēt, vai reformu pieņems līdz Jāņiem, lai arī viņam pašam šķiet, ka process varētu būt raitāks nekā otrajā lasījumā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu