Apkures sezonai ieilgstot, VUGD aicina uzmanīt un laikus iztīrīt skursteņus

FOTO: Lita Krone/LETA

Saglabājoties ne visai siltam pavasarim un daudzos mājokļos ieilgstot apkures sezonai, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus neaizmirst par laicīgu dūmvadu iztīrīšanu un apkures ierīču tehniskā stāvokļa pārbaudi.

Kā informēja VUGD preses pārstāve Agrita Vītola, ņemot vērā pēdējo dienu drēgnos laikapstākļus, daudzviet māju apsildīšanai tiek izmantotas krāsnis, bet ugunsdzēsēji nereti saņem izsaukumus par dūmvados degošiem sodrējiem, kā arī citām nelaimēm, kas izcēlušās apkures sistēmu laicīgas neapsekošanas dēļ.

Piemēram, aizvadītajā diennaktī VUGD četros gadījumos dzēsa dzīvojamo māju dūmvados aizdegušos sodrējus, vienā gadījumā bija aizdegusies elektriskā plītiņa, bet vēl vienā gadījumā dega dārza māja.

"Šķiet, ka apkures sezona ir ieilgusi, tomēr aicinām iedzīvotājus laikus sākt gatavoties nākamai apkures sezonai. Neatlieciet skursteņa tīrīšanu un apkures iekārtu un ierīču pārbaudi uz rudeni! Savlaicīgi paaiciniet skursteņslaucītājus, lai iztīrītu ar sodrējiem aizaugušos skursteņus!" aicina VUGD, piebilstot, ka privātmājās to var paveikt arī pašu spēkiem, ja saimnieks prot iztīrīt skursteni.

Aizvadītajā diennaktī, no ceturtdienas plkst.6.30 līdz piektdienas plkst.6.30, VUGD kopumā dzēsis 13 ugunsgrēkus, neviens cilvēks gan tajos nav cietis.

Uz augšu