"SpaceX" pilotējamais kosmosa kuģis veiksmīgi startējis uz SKS

LETA/AFP
"SpaceX" pilotējamais kosmosa kuģis veiksmīgi startējis uz SKS
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 45
Foto: Reuters/ScanPix

Sestdien veiksmīgi startējis ASV privātā uzņēmuma "SpaceX" kosmosa kuģis, lai nogādātu Starptautiskajā kosmosa stacijā (SKS) divus amerikāņu astronautus.

"SpaceX" raķete "Falcon 9" plkst.22.22 pēc Latvijas laika startēja no Kenedija kosmosa centra Floridā, lai nogādātu orbītā kosmosa kuģi "Crew Dragon" ar Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) astronautiem Bobu Bēnkenu un Daglasu Hērliju.

Apmēram 12 minūtes pēc starta kosmosa kuģis "Crew Dragon" veiksmīgi atvienojies no nesējraķetes otrās pakāpes un ir ceļā uz SKS.

ASV prezidents Donalds Tramps, kurš notiekošo vēroja no Kenedija kosmosa centra, "SpaceX" startu raksturoja ar vārdiem: "Tas ir neticami."

Plānots, ka "Crew Dragon" lidojums uz SKS prasīs 19 stundas.

Sākotnēji starts bija paredzēts trešdien, taču tas tika atlikts nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ.

Tas ir pirmais ASV pilotējamais lidojums kosmosā kopš 2011.gada, kad tika izbeigta atspoļkuģu izmantošana. Kopš tā laika ASV astronauti devušies uz SKS ar Krievijas kosmosa kuģiem "Sojuz". 

Pirmais "SpaceX" pilotējamais lidojums Vašingtonai ir būtisks divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, lai pārtrauktu NASA atkarību no Krievijas, un, otrkārt, lai gūtu ietekmi privātajā Zemes zemās orbītas tirgū, kas atvērts tūristiem un uzņēmējiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu