"SpaceX" kosmosa kuģis veiksmīgi saslēdzies ar Starptautisko kosmosa staciju

Papildināts
TVNET/LETA
"SpaceX" kosmosa kuģis veiksmīgi saslēdzies ar Starptautisko kosmosa staciju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Foto: AP/Scanpix

ASV privātā uzņēmuma "SpaceX" kosmosa kuģis ar diviem amerikāņu astronautiem, kas sestdien startēja no Kenedija kosmosa centra Floridā, svētdien pēc 19 stundu lidojuma veiksmīgi saslēdzies ar Starptautisko kosmosa staciju (SKS).

Saslēgšanās notika plkst.17.16 pēc Latvijas laika. Pēc virknes manevru kuģis automātiskajā režīmā saslēdzās ar SKS, kas tobrīd atradās virs Ķīnas ziemeļiem un Mongolijas.

Nepilnas trīs stundas vēlāk pēc spiediena izlīdzināšanās slūžu kamerā un hermētisma pārbaudēm tika atvērta stacijas lūka un ASV Nacionālās Aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) astronauti Bobs Bēnkens un Daglass Hērlijs iegāja Starptautiskajā kosmosa stacijā, kur viņus sagaidīja amerikāņu kolēģis Kriss Kesidijs un Krievijas kosmonauti Ivans Vāgners un Anatolijs Ivanišins.

Paredzams, ka stacijā viņi pavadīs vienu līdz trīs mēnešus, bet ne ilgāk kā 110 dienas. Šai laikā viņi turpinās pārbaudīt kuģi un palīdzēs pārējiem kolēģiem. 

Hērlijs izteicis cerību, ka šī misija iedvesmos amerikāņus laikā, kad pasauli nomāc Covid-19 pandēmija.

Tas ir pirmais ASV pilotējamais lidojums kosmosā kopš 2011.gada, kad tika izbeigta atspoļkuģu izmantošana. Kopš tā laika ASV astronauti devušies uz SKS ar Krievijas kosmosa kuģiem "Sojuz".

Pirmais "SpaceX" pilotējamais lidojums Vašingtonai ir būtisks divu iemeslu dēļ - pirmkārt, lai pārtrauktu NASA atkarību no Krievijas, un, otrkārt, lai gūtu ietekmi privātajā Zemes zemās orbītas tirgū, kas atvērts tūristiem un uzņēmējiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu