C, 11.08.2022.

Covid-19 slimnieku skaits Latīņamerikā pārsniedz miljonu; Krievija un Lielbritānija mazina ierobežojumus

LETA/AFP
Covid-19 slimnieku skaits Latīņamerikā pārsniedz miljonu; Krievija un Lielbritānija mazina ierobežojumus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Cilvēku skaits, kas Latīņamerikas valstīs inficējušies ar koronavīrusu, svētdien pārsniedzis miljonu, savukārt tādas pandēmijā smagi cietušas valstis kā Lielbritānija un Krievija pirmdien mazina karantīnas režīma ierobežojumus, neraugoties uz to, ka uzliesmojums pilnībā nav pakļauts kontrolei.

Valdības visā pasaulē atvieglo pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus, kuru dēļ smagi cietušas tautsaimniecības. Koronavīrusa gadījumu skaits pasaulē tostarp pārsniedzis 6,1 miljonus, bet ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits pieaudzis līdz 371 000.

Ar vairāk nekā pusmiljonu inficēšanās gadījumu Brazīlija ir otrajā vietā pasaulē, tomēr tās prezidents Žairs Bolsonaru, kas ir pazīstams ar saviem skeptiskajiem uzskatiem par Covid-19 krīzi, svētdien atkal klaji ignorēja sociālās distancēšanās ieteikumus.

Bolsonaru, neapvilcis sejas masku, svētdien galvaspilsētā Braziljā tikās ar atbalstītājiem, kas vairākkārt sauca vārdu "mīts", šādi atbalsojot prezidenta skeptiskos izteikumus par vīrusa draudiem.

Neraugoties uz Bolsonaru skepsi, vīruss turpina izplatīties Brazīlijā un citās Dienvidamerikas valstīs, arī Čīlē, Bolīvijā un Peru situācijai kļūstot sliktākai.

Kaut arī Dienvidamerika, kā arī atsevišķas Āfrikas un Āzijas daļas tikai tagad sāk sastapties ar Covid-19 uzliesmojumu visā tā nopietnībā, pandēmijā smagi cietušās Eiropas valstis sāk piesardzīgi mazināt karantīnas režīma ierobežojumus, lai atgrieztos pie zināmas normalitātes.

Lielbritānijā skolas pirmdien daļēji atsāks darbu, tomēr daži vecākie valdības padomdevēji brīdina, ka atvieglojumi tiek ieviesti pārāk strauji.

Arī Covid-19 uzliesmojumā smagi piemeklētajā Krievijā galvaspilsētā Maskavā pirmdien darbu atsāks tirdzniecības centri un tiks no jauna atvērti parki.

Kaut arī Maskavas iedzīvotāji pauduši gandarījumu par šo iespēju pēc vairākām nedēļām, kas pamatā pavadītas dzīvokļos, daudzi neslēpj smīnu par mēra Sergeja Sobjaņina  "eksperimentu" - tā mērķis ir regulēt iedzīvotāju pastaigas atkarībā no to mājas adresēm.

Populārais komiķis Maksims Galkins laidis klajā skeču par prezidentu Vladimiru Putinu un Sobjaņinu, kas diskutē par "elpošanas grafiku" galvaspilsētas iedzīvotājiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu