C, 30.03.2023.

Lībijas konflikta puses piekritušas pamiera sarunām

LETA/AFP/DPA
Lībijas konflikta puses piekritušas pamiera sarunām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
Foto: AFP/SCANPIX

Lībijā turpinoties intensīvām kaujām galvaspilsētā Tripolē, karojošās puses piekritušas atsākt sarunas par pamieru, otrdien pavēstīja ANO misija Lībijā (UNSMIL).

UNSMIL pauda cerību, ka līdz ar sarunu atsākšanos mitēsies kaujas starp Lībijas starptautiski atzīto valdību un valsts austrumdaļā bāzētajiem spēkiem, ko vada ietekmīgais komandieris Halifa Haftars.

Ugunspārtraukšana humānu apsvērumu vārdā būtu svarīgs solis, lai iestātos pastāvīgs pamiers un varasiestādes varētu koncentrēties uz Covid-19 krīzes jautājumiem, norādīja misija.

Pārstāvniecība neminēja, kad sarunas varētu atsākties, vien norādīja, ka tās koronavīrusa pandēmijas dēļ notiks telekonferences režīmā.

Kopš 2011.gada, kad NATO atbalstītās sacelšanās gaitā tika gāzts un nogalināts ilggadējais diktators Muammars Kadafi, Lībijā valda haoss. Uz kontroli pretendē divas konkurējošas valdības un daudzi kaujinieku grupējumi.

Tripoles valdību atzīst ANO un atbalsta Turcija un Katara, bet valsts austrumdaļā bāzēto Tubrukas valdību atbalsta Krievija, Ēģipte, Saūda Arābija un Apvienotie Arābu Emirāti (AAE).

Situācija Lībijā saasinājās pērn, kad Haftara spēki aprīlī sāka uzbrukumu Tripoles ieņemšanai.

Pēdējo nedēļu laikā Haftara spēki cietuši vairākas neveiksmes.

Tripoles valdības spēki ieņēmuši stratēģiski svarīgo Al Vatijas gaisa spēku bāzi, kā arī vairākas pilsētas Lībijas rietumu krastā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu