Pārrunāta ideja pārveidot Barona ielu par garāko Baltijas kultūras un iepirkšanās ielu

Automašīnas Krišjāņa Barona ielā

FOTO: Ingars Tenis, TVNET

Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītāja Iveta Zalpētere šodien tikās ar Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidentu Henriku Danusēviču, diskutējot par Krišjāņa Barona ielas attīstību kā garāko Baltijas kultūras un iepirkšanās ielu, pavēstīja Rīgas pilsētas izpilddirektora padomnieks Guntis Kārkliņš.

Danusēvičs norādījis, ka viena no svarīgākajām lietām ir sabalansēta tirdzniecība pilsētā, un Barona iela no tirdzniecības viedokļa esot vispiemērotākā iela kultūras un tirdzniecības centra veidošanai.

"Barona iela sākas ar tirdzniecības centru un beidzas ar tirdzniecības centru. Ielai jau vēsturiski izbūvēti platāki trotuāri, ēkām ir vairāk skatlogu tieši pirmajā stāvā. Šeit arī ir ļoti veiksmīga publiskā transporta pieejamība - tramvajs, kas brauc tieši pa Barona ielu un blakus ielās ir autobusi un trolejbusi, kas nodrošina atbraukšanu no jebkuras pilsētas daļas," skaidrojis Danusēvičs.

Tostarp pārrunāta arī iespēja slēgt Barona ielu privātajam transportam vasaras sezonas sestdienās un svētdienās, kā arī iesaistīt mākslas, mūzikas un kultūras augstskolas šajā laikā veidot dažādas aktivitātes un pasākumus, iesaistot vietējos iedzīvotājus un tūristus.

Tāpat diskutēts par Barona ielas nosaukuma godināšanu un atpazīstamības veicināšanu.

Savukārt Zalpētere norādījusi, ka šobrīd ir svarīgi rūpēties par tūristu piesaisti, kā arī rīdzinieku iesaistes veicināšanu pilsētas sociālās dzīves atjaunošanā. "Ideja par Barona ielas attīstību noteikti ir apsverama, izmantojot gan tās atrašanās vietu, gan ērto infrastruktūru, gan iesaistot vietējās iestādes un uzņēmumus. Protams, pirms jebkādu lēmumu pieņemšanas, tiks ņemts vērā arī iedzīvotāju, satiksmes organizētāju un atbildīgo dienestu viedoklis," sacījusi Zalpētere. 

Tostarp abas puses arī vienojušās par pastāvīgu informācijas apmaiņu normatīvo aktu sagatavošanas procesā.

Uz augšu