Dvēseļu dārzā pieminēs nedzīvi dzimušos vai īsi pēc dzimšanas mirušos bērniņus

FOTO: Publicitātes foto

Piektdien, 10. jūlijā, plkst. 15:00 Dvēseļu dārzā, Liepājas ielā 38, norisināsies ikgadējais ekumeniskais svētbrīdis kurā pieminēs nedzīvi dzimušos vai īsi pēc dzimšanas mirušos bērniņus.

Kā jau katru gadu, uz šo piemiņas pasākumu ir aicināti Dvēseļu dārzā apbedīto bērniņu vecāki, brāļi, māsas, citi tuvinieki un draugi. Pasākumā piedalīsies arī uzaicināti mākslinieki.

Šogad svētbrīdis notiek jau divpadsmito reizi, un parasti tas ir skaists, pārdomas rosinošs un sirsnīgs brīdis, bez nodoma atcerēties sāpīgo, pieminot bērniņus un laiku, kas pavadīts kopā ar viņiem. Šis laiks ir bijis svarīga un nozīmīgu dzīves daļa, kas nereti nesusi sev līdzi būtiskas pārmaiņas.

Svētbrīdī organizē Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Garīgās aprūpes un sociālā darba dienests, sadarbībā ar Lutera draudzes mācītāju un Bērnu KUS Vecāku mājas kapelānu Linardu Rozentālu.

Dvēseļu dārza projekta idejas autores un projekta īstenotājas bija Paula Stradiņa slimnīcas Garīgās aprūpes un sociālā darba dienesta kapelānes Lelde Titava un Dana Kalniņa-Zaķe. Atklāšanas svētbrīdis notika 2008. gada 12. jūnijā un kopš tā laika Dvēseļu dārzā ir apbedīti pavisam ap 2000 bērniņu pelni.

Jau vairākus gadus turpinās arī “Zvaigžņu bērnu” projekts - otra Dvēseļu dārza izveide Torņakalnā, Rīgas Lutera draudzes dārzā, kuru plānots atklāt jau šogad.

Uz augšu