Minirallija sezona startē ar pamatīgu adrenalīna devu; to ķer arī biroja darbinieki

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Lai ķertu emocijas un adrenalīnu, nepārkāpjot satiksmes noteikumus, daudzi autobraucēji izvēlas izmēģināt spēkus plašam sabiedrības lokam pieejamās autosporta disciplīnās. Pēc Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu atcelšanas ir atsākusies arī rallija sezona, un nupat aizvadīts minirallijs Rauna 2020, kur spilgtus brīžus tvēra arī Latvijas autosporta pasaulē pazīstami cilvēki, bet viņus ķēra un pavadīja "Ātruma cilts" radošā komanda.

Pauls Timrots izbraukuma raidījuma vadīšanu uzticējis autosportistam un radošās apvienības “Spiediens” producentam Krišjānim Caunem, kurš dodas uz šī gada Latvijas kausa izcīņas minirallijā pirmo posmu Raunā. Tur pēc ilgāka pārtraukuma pulcējušās 140 ekipāžas – 280 piloti un stūrmaņi, kā arī viņu atbalstītāji.  

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Minirallijs ir iespēja izmēģināt savus spēkus autosportā – sacensībās ir sporta un ielas auto, kā arī iesācēju jeb rookie klases, zina stāstīt Eduards Kalve, LAF SAK padomes vadītājs. Tādēļ minirallijs kādam braucējam var būt pirmais solis ceļā uz lielo ralliju. 

Raunas posma dalībnieku vidū ir titulētais autosportists Māris Neikšāns, kurš ir gatavs ar lielu sparu mesties jaunajā sezonā un miniralliju uzskata par labu pasākumu, lai iekustētos un pārbaudītu auto. Neskatoties uz ievērojamo pieredzi, Māris atzīst, ka stress pirms starta ir liels. Viņam piekrīt arī ofisa darbinieks un amatieru klases pilots Andris Kulbergs, kuram minirallijs ir iespēja noķert adrenalīna devu. Abi braucēji ir gatavi pieņemt Ātruma cilts izaicinājumu – mērīt pulsu pirms starta un braucot pilnā ātrumā, lai salīdzinātu fiziski trenēta sportista un ofisa darbinieka stresa līmeni. 

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Savukārt to, kā notiek stūrmaņa darbs Krišjānim pastāstīs viens no Latvijas pieredzējušākajiem stūrmaņiem Andris Mālnieks. Minirallija dalībnieki var izmantot organizatoru veidotās vai pašu sagatavotas stenogrammas ar saviem apzīmējumiem un gradācijām. Andra ekipāža izmanto savu stenogrammu, ko viņš Krišjānim un skatītājiem nolasīs.  

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Uz augšu
Back