Itālija piedzīvo jaunu nelegālo imigrantu pieplūdumu

Nelegālie imigranti svin viņu kuģa izglābšanu, Itālija.

FOTO: SHAHZAD ABDUL / AFP

Itālija piedzīvo jaunu nelegālo imigrantu pieplūdumu, sevišķi no Tunisijas, liecina Itālijas Iekšlietu ministrijas publiskotie dati.

Šogad valstī ieradušies par gandrīz trešdaļu vairāk nelegālo imigrantu nekā tajā pašā laika posmā pērn.

Migrantu laivas arvien biežāk piestāj Itālijas krastos bez krasta apsardzes vai labdarības organizāciju palīdzības.

Vairums nelegālo imigrantu izkāpj krastā Sicīlijā un Lampedūzā, bet citiem izdevies sasniegt Itālijas iekšzemi.

Pēdējo trīs dienu laikā Itālijā ieradušies 1250 nelegālie imigranti, liecina Itālijas Iekšlietu ministrijas jaunākie dati.

Saskaņā ar ministrijas rīcībā esošo informāciju šogad Itālija ieradušies jau 8988 nelegālie imigranti, kas ir vairāk nekā pērn, kad tajā pašā laika periodā Itāliju sasniedza aptuveni 3165 nelegālie imigranti, bet mazāk nekā 2018.gadā, ka nelegālo imigrantu skaits šajā periodā sasniedza 17 296.

Šogad vairums nelegālo imigrantu ir no Tunisijas, Bangladešas, Kotdivuāras, Alžīrijas un Sudānas.

Alžīrijas, Francijas, Vācijas, Itālijas, Lībijas, Maltas, Mauritānijas, Marokas, Spānijas un Tunisijas iekšlietu ministri šodien tikās videokonferencē, lai "stiprinātu sadarbību starp tiesībsargājošajām iestādēm", ziņo Itālijas Iekšlietu ministrija.

Ministrija pavēstīja, ka tuvākajos mēnešos tiks pieņemtas jaunas vadlīnijas migrācijas krīzes risināšanai.

Nelegālo imigrantu ierašanās vairākās Itālijas vietās izsaukusi vietējo iedzīvotāju protestus, tiem bažījoties par jaunā koronavīrusa izplatīšanos. Dažiem desmitiem nelegālo imigrantu pēc izkāpšanas krastā ir konstatēta inficēšanās ar šo vīrusu, kas Itālijā laupījis dzīvību gandrīz 35 000 cilvēku.

Uz augšu