Perevoščikovs par Tērbatas ielas svētkiem: Ja organizatori nav spējīgi pasākumu pārvaldīt, tas jāpārtrauc

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 16
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Tērbatas ielas svētku organizatoriem bija jāspēj prognozēt lielu iedzīvotāju interesi un pulcēšanās risku, vērtējot piektdien vakarā notikušo Tērbatas ielas atklāšanas pasākumu,  pauda Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Speciālists skaidroja, ka normatīvajos aktos ir paredzēta virkne prasību, kas saistībā ar Covid-19 ierobežošanu attiecas uz pasākumu organizatoriem.

"Ja organizatori nav spējīgi pasākumu pārvaldīt un redz, ka notiek cilvēku drūzmēšanās, tad tas ir jāpārtrauc.

Organizatoriem vajadzēja prognozēt [interesi un pulcēšanos] un nodrošināt cilvēkiem vidi, kurā viņiem ir droši atrasties," teica Perevoščikovs.

Viņš arī piebilda, ka pašiem cilvēkiem arī vajadzētu bez vajadzības neriskēt pulcēties. "Vajadzētu padomāt, vai ir vērts riskēt, pieļaujot, ka pūlī varētu būt kāds Covid-19 saslimušais," teica SPKC pārstāvis.

Kā ziņots, piektdien Rīgā, Tērbatas gājēju ielas atklāšanas pasākumā, apmeklētāji masveidā neievēroja Covid-19 dēļ noteiktos distancēšanās noteikumus, tāpēc organizatori pārskata plānoto programmu un nepieciešamības gadījumā ir gatavi pilnībā atcelt kultūras un izklaides notikumus, pavēstīja Rīgas domes pagaidu administrācijas vadītāja padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Jana Jentkus.

Tērbatas vasaras iela tika plānota kā gājēju iela ar dažiem neliela mēroga kultūras pieturpunktiem.

Viņa skaidroja, ka, apzinoties situācijas risināšanas nepieciešamību, tiek pārskatīta plānotā programma un tiek veiktas izmaiņas. Nepieciešamības gadījumā organizatori būšot gatavi pilnībā atcelt kultūras notikumus. "Organizatori izskata iespēju par Tērbatas ielu kā efektīvu gājēju un velobraucēju ielu bez kultūras notikumiem," pauda Jentkus.

Pēc viņas vārdiem, lai veicinātu drošu distancēšanos piektdien grupas "Carnival Youth" uzstāšanās laikā, Rīgas Pašvaldības policija (RPP) uzraudzījusi koncerta apmeklētājus, "kontrolējot un uzrunājot klātesošos par distances ievērošanu". Tāpat arī mākslinieki pēc organizatoru lūguma no skatuves vairākkārt atgādināja par piesardzību, aicinot arī izretoties.

Kā apliecina video un fotofiksācijas sociālajos tīklos, distancēšanās gan panākta netika.

Jentkus pauda, ka arī pirms gājēju jeb "vasaras ielas" atklāšanas un tās laikā iedzīvotāji regulāri tika aicināti parūpēties par savu drošību un ievērot visus noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus. Pēc organizatoru novērojumiem, mākslinieku uzstāšanos vēroja ap 400 cilvēku. Pēc RPP vērtējuma, kvartālā, kur norisinājās grupas "Carnival Youth" uzstāšanās, ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus, varēja atrasties līdz 500 cilvēki.

RPP sabiedrisko attiecību pārstāvis Toms Sadovskis stāstīja, ka

uz koncerta norises laiku Tērbatas ielā tikuši norīkoti visi Rīgas centrā esošie brīvie policijas resursi, un apmeklētāji tikuši brīdināti, ka ir jāievēro savstarpējā distance.

Tāpat policija lūdza mūziķiem starp dziesmām atgādināt par distancēšanās nepieciešamību.

Diemžēl interese par pasākumu bija pārāk liela, tādēļ daudzi apmeklētāji ignorēja policijas aizrādījumus, sacīja Sadovskis.

Pašvaldības policija vērsusies pie pasākuma rīkotājiem ar vairākiem ieteikumiem, kā plānot turpmākos pasākumus.

Tikmēr veselības ministre Ilze Viņķele (AP) šodien tiksies ar Rīgas pagaidu administrāciju, "lai klātienē izskaidrotu epidemioloģiskās drošības ierobežojumus un novērstu riskus turpmāk". Savukārt "Attīstībai/Par" (AP) Rīgas mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis izteicies, ka koncertu rīkošana, ja nevar nodrošināt distanci, nav pieļaujama.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) savukārt paziņoja, ka Valsts policija "nāks palīgā RPP un pastiprināti patrulēs, kā arī reģistrēs materiālu un izskatīs administratīvo atbildības pakāpi organizatoram". "Covid-19 krīzē atbildība par tās ierobežošanu reiz ir sadalīta līdzvērtīgi un tā iespējama vien tad, ja visas puses to dara - lēmumu pieņēmēji, noteikumu uzraudzītāji un sabiedrība.

Neesmu policejiskas pieejas piekritēja, jo ticu, ka efektīvākā tomēr ir sadarbība," izteikusies Viņķele.

Kā ziņots, piektdien Tērbatas ielā norisinājās vairāki "vasaras ielas" atklāšanas pasākumi, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā. Vakarā kopā ar Tērbatas ielas iedzīvotājiem ielas atklāšanu ieskandināja "Carnival Youth" koncerts. Koncerta laikā un pēc tā daudzi cilvēki sociālajos tīklos pauda sašutumu par to, ka koncertā nav ievērotas distancēšanās prasības.

Rīgas pašvaldība eksperimenta veidā pirmo reizi realizē pilsētas vasaras ielas ideju, uz vienu mēnesi atvēlot Tērbatas ielu gājējiem, riteņbraucējiem, tirgotājiem un nedēļas nogalēs - kultūras notikumiem.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 16

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu