Vācijā bēgļiem par grupveida izvarošanu piespriež cietumsodus

FOTO: EPA/Scanpix

Vācijas tiesa par jaunas sievietes grupveida izvarošanu Freiburgā 2018.gadā desmit vīriešiem, pārsvarā bēgļiem, ceturtdien piesprieda līdz piecarpus gadiem cietumā.

Galvenajam apsūdzētajam Freiburgas apgabaltiesa piesprieda piecarpus gadus cietumā, bet septiņiem citiem - no trim līdz četriem gadiem cietumā.

Diviem citiem apsūdzētajiem tika piespriesti nosacīti sodi, bet viens attaisnots.

Nozieguma pastrādāšanas laikā upure bija 18 gadus veca.

Naktsklubā jaunās sievietes dzēriens sazāļots, tad viņa aizvesta uz netālajiem krūmiem un tur izvarota grupveidā.

Izvarošana ilgusi vairāk nekā divas stundas.

Astoņi apsūdzētie ir bēgļi no Sīrijas, pārējo izcelsmes valstis ir Afganistāna, Irāka un Vācija.

Šis noziegums, kas ir viens no vairākiem imigrantu Vācijā pastrādātiem dzimumnoziegumiem, valstī izraisīja debates par valdības liberālo bēgļu politiku.

Eiroskeptiķu partijas "Alternatīva Vācijai" (AfD) atbalstītāji, parādoties ziņām par noziegumu, Freiburgas ielās rīkoja demonstrācijas, protestējot pret ārzemniekiem. Tika rīkotas arī kontrdemonstrācijas.

Freiburgu jau bija satricinājusi jaunas vācu sievietes izvarošana un slepkavība 2016.gadā.

Šo noziegumu pastrādāja patvēruma meklētājs, kas apgalvoja, ka ir ieradies no Afganistānas.

Masveida seksuāla rakstura uzbrukumi sievietēm Ķelnē 2015.gadā jaungada svinību gaitā, ko pamatā pastrādāja imigranti, vairoja opozīciju kancleres Angelas Merkeles lēmumam atvērt valsts robežas bēgļu un nelegālo imigrantu masām.

Freiburgas mērs Martīns Horns laikrakstam "Sueddeutsche Zeitung" sacīja, ka grupveida izvarošana pilsētas iedzīvotājos iedvesusi šausmas, tomēr viņš arī cildināja iedzīvotāju lielāko daļu, ka tie novērsušies no aicinājumiem vērst aizdomas pret visiem imigrantiem.

"Tas bija pareizi un svarīgi, ka Freiburga kā kosmopolītiska pilsēta ieņēma nosvērtu pozīciju - vainīgie ir sodīti atbilstoši likuma varai, kamēr lielais vairākums distancējās no populistu instrumentalizācijām."

Uz augšu
Back