Korupcijas skandālā iejauktais Spānijas ekskaralis devies uz Dominikānu

FOTO: Reuters/ScanPix

Korupcijas skandālā iejauktais bijušais Spānijas karalis Huans Karloss devies uz Dominikānu, otrdien vēsta Spānijas laikraksti, ar šo vēsti nākot klajā dienu pēc tam, kad Spānijas sabiedrība uzzināja par bijušā monarha lēmumu doties trimdā.

82 gadus vecais Huans Karloss pirmdien pavēstīja, ka pieņēmis lēmumu pamest Spāniju, lai netraucētu dēlam karalim Felipem VI "pildīt pienākumus".

Vēstulē, kas bija publicēta karaļnama oficiālajā tīmekļa vietnē, nebija norādīts, uz kurieni ekskaralis dosies vai kad viņš valsti pametīs.

Laikraksts ABC otrdien vēsta, ka Huans Karloss Spāniju pametis jau svētdien un devies caur Portugāli un Dominikānu.

Laikraksti "La Vanguardia" un "El Mundo" vēsta, ka viņš plāno palikt pie draugiem Karību valstī, savukārt tīmekļa izdevums "El Confidencial" ziņo, ka viņš varētu būt Portugālē, kur viņš pavadījis daļu jaunības, Francijā vai Itālijā.

Huana Karlosa advokāts Havjers Sančess-Hunko paziņojumā pirmdien apliecināja, ka viņa klients necenšas izvairīties no likuma varas un būs pieejams prokuroriem.

Korupcijas skandāla izmeklēšana notiek Šveicē un Spānijā, kur mediji regulāri raksta par procesiem ap naudas līdzekļiem, ko Saūda Arābija atbilstoši apsūdzībām maksājusi bijušajam karalim.

Aizdomas pamatā koncentrētas ap 100 miljoniem dolāru (85 miljoniem eiro), kas esot slepus pārskaitīti uz Šveices bankas kontu 2008.gadā.

Huans Karloss tronī kāpa 1975.gadā pēc diktatora Fransisko Franko nāves un tad valdīja 38 gadus, līdz 2014.gada jūnijā no troņa atteicās par labu dēlam Felipem VI.

Izmeklēšana Spānijā tika uzsākta 2018.gadā, kad tika publicētas Vācijas uzņēmējai Korinnai Larsenai piedēvētās liecības. Kā tiek apgalvots, Larsena kādu laiku bijusi Huana Karlosa mīļākā.

Larsena teikusi, ka karalis saņēmis komisiju, kad Spānijas uzņēmumu konsorcijam piešķirts Saūda Arābijas ātrgaitas dzelzceļa projekta kontrakts.

Šveices mediji martā vēstīja, ka Huanam Karlosam uz Panamas fonda Šveices bankas kontu 2008.gadā toreizējais Saūda Arābijas karalis Abdulla pārskaitījis 100 miljonus dolāru.

Kā vēstīja tīmekļa izdevums "El Espanol", Šveices jurists Dante Kanonika sacījis Ženēvas prokuratūrai, ka viņam dotas instrukcijas "izveidot struktūru", lai slēptu Huanam Karlosam maksātos līdzekļus.

Uz augšu
Back