Četras personas tiesās par nepilngadīgas meitenes izvarošanu; tām draud mūža ieslodzījums

Ilustratīvs attēls FOTO: Andrew Neel/Unsplash

Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzētas četras personas, no tām trīs nepilngadīgas personas, par nepilngadīgas meitenes izvarošanu, dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, kā arī par pornogrāfiska materiāla izgatavošanu, pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Una Rēķe.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai personas kopīgi lietojušas alkoholu. Vienai no apsūdzētajām personām radās nodoms izvarot nepilngadīgo cietušo, kura tobrīd nebija sasniegusi 16 gadu vecumu. Minētā apsūdzētā persona uzkūdīja pārējās personas realizēt šo nodomu, apņemoties palīdzēt un novest cietušo līdz stipram alkohola reibumam, tādējādi nodrošinot pārējiem apsūdzētajiem iespēju netraucēti un bez jebkādiem šķēršļiem izvarot cietušo.

Akūtas alkohola intoksikācijas dēļ cietusī nespēja saprast ar viņu izdarīto darbību raksturu un nozīmi, nespēja izrādīt pretošanos un tādēļ atradās bezpalīdzības stāvoklī.

Ar savām darbībām apsūdzētās personas izdarījušas Krimināllikuma 160.panta otrajā, ceturtajā un sestajā daļā paredzētos noziedzīgos nodarījumus, 166.panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu, 20.panta trešajā daļā, 20.panta ceturtajā daļā, 159.panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgu nodarījumu.

Par šādiem nodarījumiem Krimināllikums paredz pat mūža ieslodzījumu.

Krimināllieta nodota izskatīšanai Daugavpils tiesai.

Uz augšu
Back