Skandāls Bruknā: Kalna Svētību kopiena rīko preses konferenci

FOTO: Ekrānšāviņš

Biedrība "Kalna Svētību kopiena" otrdien rīkoja preses konferenci par notikumiem, saistībā ar kuriem Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) ierosinājusi pārbaudes lietu.

Preses konferencē piedalījās Mediņš, Jelgavas diacēzes bīskaps Edvards Pavlovskis un Bārbeles Zēnu pamatskolas direktore Ilona Blūma. 

Mediņš sniedza informāciju par biedrības "darbu ar grūti audzināmiem pusaudžiem un ļaudīm, kuri cieš no dažādām atkarībām", kā arī klāstīja notikumus, kuru rezultātā notikusi VBTAI pārbaude, un iepazīstināt ar organizācijas turpmāko rīcību.

Blūma iepazīstināja ar Bārbeles Zēnu pamatskolas līdzšinējo darbību, valsts uzraugošo institūciju pārbaužu gaitu skolā, kā arī jaunā mācību gada plāniem. Preses konferences noslēgumā mediju pārstāvjiem tika piedāvāta neliela ekskursija pa Bruknas muižas saimniecību, kurā strādā kopienas locekļi un viesi. 

Jau ziņots, ka, veicot atkārtotu pārbaudi 20.augustā, biedrībā Kalna svētību kopiena, kas darbojas Bruknas muižā Bauskas novadā, VBTAI kopā ar Tiesībsarga biroja pārstāvi neguva pilnīgu pārliecību, ka iepriekš konstatētie bērnu tiesību pārkāpumi neturpinās, aģentūru LETA informēja VBTAI pārstāvis Taivo Trams.

Ņemot vērā VBTAI iesniegumu par pārbaudēs Bruknas muižā konstatēto, policija sākusi resorisko pārbaudi, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Viņa skaidroja, ka, pamatojoties uz iesniegumu, kas saņemts no VBTAI, Bauskas iecirkņa amatpersonas ir sākušas resorisko pārbaudi. Likumsargi skaidro visus apstākļus par iespējamiem pārkāpumiem, kas saistīti ar jauniešu uzturēšanos Bruknas muižā Bauskas novada Dāviņu pagastā.

Savukārt Valsts darba inspekcijā (VDI) aģentūrai LETA norādīja, ka VDI pārstāvji piektdien ieradušies Bruknas muižā, tomēr sākotnējais pārbaudē secinātais liecina, ka pašlaik bērni tur nestrādā. Visi tur nodarbinātie ir pieaugušie un strādā brīvprātīgi, turklāt par darba apstākļiem nesūdzas.

VDI pārbaudes laikā neizdevās sazināties ar kopienas vadītāju, priesteri Andreju Mediņu. Konkrēto gadījumu VDI vēl vērtēs un noskaidros apstākļus, tāpēc plašāka informācija vēl tikai sekos.

Turpmāk VDI būs jāvērtē, kāda veida līgumi šajā gadījumā ir noslēgti un vai ar bērniem līgumi vispār ir slēgti, tostarp jāuzzina vai nepilngadīgo aizbildņi ir devuši savu piekrišanu. Atbilstoši VDI paustajam, arī brīvprātīgā darba gadījumā, darba devējam ir jānodrošina veselībai nekaitīgi un droši darba apstākļi.

Uz augšu
Back