Kļuvuši skaidri visi politiķi, kurus virzīs ievēlēšanai Rīgas domes komiteju vadītāju amatos
Daži vietnieku krēsli varētu tikt opozīcijai

Olafs Pulks FOTO: Edijs Pālens/LETA

Partijas "Jaunā vienotība" (JV) Rīgas domes frakcija Pilsētas attīstības komitejas vadītājas amatam varētu virzīt Inesi Andersoni, bet Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītāja amatam - politikā pieredzējušo Olafu Pulku.

Līdz ar to jau dažas dienas pēc vienošanās par jaunās Rīgas domes koalīcijas izveidošanu kļuvuši skaidri visi politiķi, kurus virzīs ievēlēšanai Rīgas domes komiteju vadītāju amatos.

Rīgas domes priekšsēdētāja amata kandidāts Mārtiņš Staķis (APP), kļūstot par mēru, vadīs par pilsētas budžetu atbildīgo Finanšu un administrācijas lietu komiteju.

Partiju apvienības "Attīstībai/Par!" un "Progresīvie" (APP) pārziņā nodoto Izglītības, kultūras un sporta komiteju varētu vadīt Iveta Ratinīka, Mājokļu un vides komiteju - Edmunds Cepurītis, bet Sociālo jautājumu komiteju - Viesturs Kleinbergs.

Nacionālās apvienības/Latvijas Reģionu apvienības (NA/LRA) pārziņā nodoto Pilsētas īpašuma komiteju varētu uzticēt Dainim Locim.

Savukārt Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteju, visticamāk, vadīs Jaunās konservatīvās partijas (JKP) vēlēšanu saraksta līdere Linda Ozola, vienlaikus pildot arī vicemēra amatu.

Komiteju vadītājus ievēl katra pastāvīgā komiteja no sava vidus. Komitejām ir jāizraugās arī priekšsēdētāju vietnieki, kas aizvieto komiteju priekšsēdētājus to prombūtnes laikā. Komiteju priekšsēdētāju vietnieku amats nav algots.

Komiteju vadītāju vietnieku amati varētu tikt arī opozīcijas deputātiem

Rīgas domes komiteju vadītāju vietnieku amati varētu tikt piedāvāti arī bijušās koalīcijas partijām "Saskaņai" un "Gods kalpot Rīgai", kā arī Latvijas krievu savienībai, šodien pēc jaunveidojamās koalīcijas partneru tikšanās žurnālistiem teica Staķis.

Politiķis informēja, ka jaunās koalīcijas partneri ir devuši viņam mandātu runāt ar opozīciju. 

"Mēs gribam, lai jaunajā sasaukumā visi domes deputāti tiek iesaistīti darbā. Vietnieku amati tiks piedāvāti visām opozīcijas frakcijām," teica Staķis.

Viņš atgādināja agrāk solīto - nepraktizēt iepriekšējās domes rīcību, ka tika uzcelta siena starp koalīciju un opozīciju.

Politiķis pieļāva, ka jau rīt, 9.septembrī, varētu doties pie opozīcijas frakcijām.

Savukārt Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pārstāve Linda Ozola piebilda, ka opozīcija tiks lūgta komiteju vadītāju vietnieku amatiem izvirzīt tādus cilvēkus, par kuriem koalīcija var nobalsot.

Kā ziņots, APP, JV, NA/LRA un JKP pagājušajā nedēļā vienojās par koalīcijas izveidi Rīgas domes jaunajā sasaukumā. Četrus minētos sarakstus Rīgas domē pārstāv 39 deputāti. Pavisam domē ir 60 deputātu vietas.

Uz augšu
Back