T, 17.08.2022.

Grieķijas lielākajā migrantu nometnē izcēlušies ugunsgrēki

TVNET/LETA/DPA
Grieķijas lielākajā migrantu nometnē izcēlušies ugunsgrēki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Panagiotis Balaskas / AP

Grieķijas lielākajā migrantu nometnē - Lesbas salā esošajā Morijas nometnē - un tās apkārtnē naktī uz trešdienu izcēlās vairāki lieli ugunsgrēki, kuru dēļ lielākā daļa nometnes iemītnieku tika evakuēti, ziņoja vietējie mediji.

Stipri vēji, kuru ātrums sasniedza līdz 17 metriem sekundē, uzkurināja liesmas. Palīdzības organizācijas un brīvprātīgie stāstīja, ka dažu cilvēku atkāpšanās ceļus nogrieza liesmas un dūmi.

Ugunsgrēku cēlonis vēl nav noskaidrots. Daži nometnes iemītnieki sacīja, ka tos izraisījuši salas vietējie iedzīvotāji, bet saskaņā ar citām ziņām migranti paši izraisīja ugunsgrēkus un tad traucēja ugunsdzēsēju darbu.

Foto: Panagiotis Balaskas / AP

Vietējās varas iestādes paziņoja, ka liels skaits migrantu pēc ugunsgrēku izcelšanās izbēguši no šīs nometnes. Trešdien īpašo uzdevumu policija tika izvietota ap nometni un gar ceļu uz salas galveno pilsētu Mitilini, lai neļautu izbēgušajiem migrantiem sasniegt ostu.

Nav ziņots, ka ugunsgrēkos kāds būtu ievainots. 

Lesbas ārkārtas situāciju dienesti kopš otrdienas vakara ir cīnījušies ar lielu meža ugunsgrēku apmēram 25 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Morijas.

Morijas nometne ir pārpildīta. Saskaņā ar jaunākajiem datiem šajā nometnē, kas oficiāli paredzēta 2757 cilvēku uzņemšanai, dzīvo 12,6 tūkstoši patvēruma meklētāju. 

Nometne kopš pagājušās nedēļas ir bijusi pakļauta jaunā koronavīrusa karantīnai pēc infekcijas gadījumu skaita palielināšanās. 

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu