Mediķiem, policistiem un ugunsdzēsējiem tiks iegādāti saliekamie depo

Ilustratīvs attēls FOTO: Edijs Pālens/LETA

Iekšlietu ministrija (IeM) kopumā par aptuveni 200 miljoniem plāno ieviest tipveida saliekamos depo, kurus izmantotu ugunsdzēsēji, robežsargi, policisti un arī neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķi.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā šodien Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Signe Bole pastāstīja, ka jau drīzumā tiks pabeigts darbs pie tipveida saliekamo ugunsdzēsības depo projektu sagatavošanas. Šādu depo izveidošana var būt pamats visu iekšlietu nozares iestāžu izvietošanai, viņa teica.

Gatavību pievienoties šādiem depo izteicis arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.

Ministrija secinājusi, ka tradicionālām būvniecības metodēm veidotu atsevišķu ugunsdzēsēju depo būvniecība ir pārāk dārgs process.

Šāda būvniecības tehnoloģija ļauj piebūvēt modulim klāt citus moduļus, kuros izvietot citu iekšlietu un nozaru dienestu struktūrvienības. Nepieciešamības gadījumā konkrēto moduli var nomontēt un pārvietot uz citu depo.

Šādā veidā tiktu ietaupīti nozares un valsts finanšu resursi, kas tiek tērēti īpašumu nomai un uzturēšanai.

Depo izveidošana notiktu pakāpeniski, ņemot vērā administratīvo teritoriju iedalījumu un pašvaldību administratīvos centrus. Iespējams, tiks izveidoti 42 šādi depo. IeM par saviem līdzekļiem gatavoja projektus un tiks meklēti jebkādi līdzekļi, lai šo nepieciešamo projektu realizētu, jo situācija ar patlaban IeM pārziņā esošajiem depo ir kritiska, sacīja Bole.

Ministrs arī šādu ideju esot prezentējis Latvijas lielo pilsētu asociācijā, kam šī ideja esot iepatikusies.

Jau ziņots, ka IeM vairākkārt norādījusi uz investīciju trūkumu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo atjaunošanā.

Uz augšu
Back