Flautas un skanīgas balsis. Grupai "Svīres" debijas albums "Pūrs"

Svīres

FOTO: publicitātes

Grupa "Svīres" klausītājiem nodod savu pirmo studijas albumu "Pūrs", kurš tapis 2020. gada vasarā sadarbībā ar skaņu režisoru Kasparu Bārbalu (studija "Lauska"). Albumā iekļautas krāšņas tautas dziesmu apdares flautām un balsīm, kā arī citiem mūzikas instrumentiem. Albums maina priekšstatus par flautas skanējumu un spēles iespējām.

2015. gadā trīs profesionālās flautistes - Madara Behmane, Santa Grigorjeva un Zane Jurēvica - apvienoja savas vokālās prasmes un flautas spēli, izkopjot Latvijā reti dzirdētu flautas spēles tehnikas paņēmienu - dziedspēli.

Dziedspēlē flauta un balss veido vienlaicīgu skaņu sintēzi.

Debijas albumam mūziķes radījušas jaunu repertuāru, kurā daudzveidīgi flautas spēles tehniskie paņēmieni savīti ar mūziķu dzidrajām un skanīgajām balsīm. Albuma mūzika veido tiltu starp akadēmisko un tautas mūziku.

Pūrs

FOTO: publicitātes

Albuma nosaukums ir izvēlēts apzināti - dziesmu tematika saistīta ar vedībām, rotāšanos un ziedēšanu. Tā simbolizē jauneklīgu, drosmīgu skatījumu uz tautas mūzikas nozīmību mūsdienās un iezīmē grupas piecu gadu darbības rezultātu - grupas pūru.

Ierakstos piedalījušies viesmākslinieki Jānis Krūmiņš (tenors) un Rolands Zelčs akordeons).

Debijas albuma svinības grupa iesāka ar videoklipa svētkiem dziesmai “Kalnā balta ieva zieda” un turpina ar albuma publicēšanu populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs. 

Video: Svīres "Kalnā balta ieva zieda".

Noklausies albumu:

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. 

Par materiāla saturu atbild SIA "TVNET". Saturu veidoja Jānis Žilde. 

FOTO: #SIF_MAF2020

Uz augšu
Back