Rosina lietotni "ApturiCovid" sasaistīt ar līdzīgām sistēmām citās ES valstīs

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Lai nodrošinātu Covid-19 izplatības ierobežošanai ieviestās mobilās lietotnes "ApturiCovid" pilnvērtīgu darbību, tai skaitā sadarbību ar citās Eiropas Savienības (ES) valstīs ieviestām līdzīgām sistēmām, veselības ministre Ilze Viņķele (AP) izskatīšanai Saeimā iesniegusi attiecīgus priekšlikumus likuma grozījumiem.

Kā norāda Veselības ministrijā, ES tiek veidota vienota sistēma, kas nodrošinās dažādu valstu sistēmu sadarbību un iedzīvotāju brīdināšanu par atrašanos paaugstināta inficēšanās riska apstākļos ārpus valsts robežām. Šim nolūkam ir nepieciešams dalībvalstīs identificēt institūcijas, kas nodrošinās minētās informācijas apmaiņu un nodrošinās atbilstošu datu uzglabāšanu un citas funkcijas.

Likumā rosināts iekļaut Slimību profilakses un kontroles centra kā sistēmas pārziņa pienākumus sadarbībā ar ES līmeņa sistēmu. Tāpat no VM virzītā priekšlikuma izriet arī tiesības SPKC ļaut Latvijas Valsts radio un televīzijas centram uzturēt un attīstīt informācijas sistēmas tehniskās iespējas.

Kā ziņots, Latvija ar lietotni "Apturi Covid" kļuvusi par vienu no pirmajām valstīm, kas testē Eiropas Komisijas uzdevumā izstrādāto lietotņu pārrobežu savietojamības risinājumu, aģentūru LETA informēja "Apturi Covid" komunikācijas vadītāja Elīna Lidere.

Viņa atzīmēja, ka atbilstoši iecerei un pateicoties šim risinājumam dažādās valstīs izstrādātas lietotnes varēs savā starpā apmainīties ar informāciju, tādējādi sniedzot iespēju brīdināt iedzīvotājus par saskarsmi ar Covid-19 slimnieku, pat ja saslimušais izmanto citā valstī radītu lietotni.

Lidere norādīja, ka Eiropas Komisijas lietotņu pārrobežu savietojamības risinājuma izstrādē un testēšanā līdz ar Latviju iesaistījušās arī Čehija, Dānija, Vācija, Īrija un Itālija. Risinājums tiek radīts, lai efektīvāk samazinātu Covid-19 izplatību, vēl ātrāk pārtrauktu slimības izplatību ķēdes un glābtu dzīvības, pilnībā izmantojot saskarsmes fiksēšanas lietotņu sniegtās iespējas, kas nacionālā līmenī darbojas daudzās Eiropas valstīs.

Uz augšu
Back