Covid-19: Kuldīgā var nākties slēgt veselu skolu

Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa

FOTO: Publicitātes foto/Kuldiga.lv

Daudzo Covid-19 slimnieku kontaktpersonu dēļ Kuldīgā var nākties slēgt veselu skolu, trešdien valdības sēdē norādīja Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa (JV).

Viņa skaidroja, ka patlaban vecāki, kuru bērni ir Covid-19 slimnieku kontaktpersonas, saņem darbnespējas lapas, bet viņai radies jautājums par tiem vecākiem, kuriem skolas slēgšanas gadījumā būtu jāpaliek mājās ar bērniem, kuri nav kontaktpersonas.

Bērziņa uzsvēra, ka pašvaldība darīs visu iespējamo, lai to nepieļautu, tomēr  var veidoties situācija, ka izglītības iestāde vairs nevar darboties, jo ļoti daudziem skolotājiem ir noteikta karantīna.

"Runa ir tieši par vienu internātskolu, kur situācija ir vēl sarežģītāka, jo bērni ir ar speciālām vajadzībām," viņa stāstīja.

Bērziņa norādīja, ka pašvaldībā situācija mainās ļoti strauji un kontaktpersonu skaits aug.

Viņa vaicāja, vai Kuldīgas un Daugavpils gadījumā šajā jautājumā varētu pieļaut kādu izņēmumu.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) atzina, ka šodien šo jautājumu atrisināt nevarēs, bet solīja ceturtdien konsultēties ar Labklājības ministriju un Izglītības un zinātnes ministriju. "Man gan ir grūti iedomāties, ka mēs varētu tiktāl paplašināt darbnespējas lapu izpratni un ar to segt arī slimības apdrošināšanai pilnīgi neraksturīgu situāciju," viņa teica. Ministres ieskatā, drīzāk būtu jādomā par mācību attālinātu organizāciju.

"Es saprotu, ka tas neatrisina vecāku ierobežojumus būt ekonomiski aktīviem, bet man nešķiet iespējams risinājums caur slimības apdrošināšanu," atzina Viņķele, piebilstot, ka šī situācija ne ar ko daudz neatšķiras no pavasara, kad šādus gadījumus nekompensēja.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) aicināja abu pilsētu mācību iestāžu direktorus sazināties ar Izglītības un zinātnes ministriju, lai pārrunātu jautājumus par mācību procesu Covid-19 skartajās pilsētās.

Šuplinska ir pārliecināta, ka gadījumā, ja kādas skolas skolotāji atrodas karantīnā, mazāko klašu mācību procesā ir iespējams nodrošināt attālinātās mācības, kooperējoties ar citu skolu skolotājiem.

Vēlāk Bērziņa aģentūrai LETA uzsvēra, ka pašvaldība ir gatava ieviest trešdien valdības noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai.

Viņa norādīja, ka gadījumā, ja valdība šodien nebūtu pieņēmusi grozījumus noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", tad rīt pašvaldībā būtu sasaukta ārkārtas domes sēde, kurā pieņemtu ierobežojumus, lai mazinātu Covid-19 izplatību. Ierobežojumi attiecas galvenokārt uz pašvaldības iestāžu darbību, piebilda Bērziņa.

Viņa norādīja, ka situācija ar Covid-19 saslimušajiem un viņu kontaktpersonām strauji mainās. Līdz šodienai mājas karantīnā bija astoņas klases divās Kuldīgas skolās un divu grupiņu bērni divos Kuldīgas bērnudārzos, bet no rītdienas arī vairāki Viduskurzemes pamatskolas - attīstības centra skolēni.

"Mūsu izglītības iestādes ir gatavas pārtraukt interešu un profesionālās ievirzes izglītības apguvi, tai skaitā treniņu, sacensību un mēģinājumu norisi klātienē. Arī amatierkolektīvi jau šodien pārtrauca klātienes nodarbības un darbosies attālināti," sacīja Bērziņa.

Runājot par ierobežojumiem sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu darbībai, priekšsēdētāja atzina, ka tūrisma aktīvā sezona ir beigusies un tagad kafejnīcām darba laiks varētu būt optimāls, tāpat arī vietu skaits pie galdiņiem nesagādāšot papildu apgrūtinājumus.

Priekšsēdētāja situāciju pilsētā raksturoja, kā mierīgu. "Iedzīvotāji aktīvi šajās dienās izmantoja Covid-19 siekalu testus. Patlaban nav sūdzību, ka cilvēki, kuri atrodas karantīnā pārkāptu viņiem noteiktos ierobežojumus. Izmantosim visus iespējamos kanālus, lai iedzīvotājus informētu par valdības noteiktajiem ierobežojumiem līdz 14.oktobrim un gādāsim, lai katrs arī to apzinīgi ievēro," solīja priekšsēdētāja.

Jau vēstīts, ka Covid-19 izplatības dēļ Daugavpilī un Kuldīgā no 1. līdz 14.oktobrim ieviesīs ierobežojumus, trešdien ārkārtas sēdē lēma Ministru kabinets.

Uz augšu
Back