NEPLP piespriež vēl 10 500 eiro sodu “Baltkom radio” par priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumiem
Iepriekšējais 11 400 eiro sods apstrīdēts tiesā

FOTO: Unsplash

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sodījusi SIA  “Baltkom radio” par trim Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumiem, kas ir saistīti ar partiju un to kandidātu slēptu reklamēšanu Rīgas domes priekšvēlēšanu laikā, TVNET informēja padomē. 

Par neatļautu partiju “Gods kalpot Rīgai” (GKR) un politiskās partijas "Alternative" un to kandidātu reklamēšanu “Baltkom radio” piespriests naudas sods 10 500 eiro apmērā.

NEPLP, veicot 2020. gada 28. jūlija raidījuma “Baltkom rīts” monitoringu, fiksēja  priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 3. panta pirmajā daļā paredzētā pārkāpuma izdarīšanu. Radījumā tika intervēta “Gods kalpot Rīgai” saraksta kandidāte Rīgas domes vēlēšanās Natālija Tumševica-Ērgle, kura raidījumā tika pieteikta kā “Rīgas balles” patronese. Tas gan netraucēja GKR politiķei aģitēt par pašas pārstāvēto politisko spēku un sava saraksta kandidātiem.

Par šo pārkāpumu SIA “Baltkom radio”, kura pienākums ir šādus pārkāpums nepieļaut, piespriests naudas sods  5000 eiro apmērā.  

Par slēptu priekšvēlēšanu aģitāciju 5000 eiro sods piespriests arī par 2020. gada 7. jūlija raidījumā “Baltkom rīts” izdarītu pārkāpumu. Raidījumā tika intervēta “Gods kalpot Rīgai” Rīgas domes vēlēšanu saraksta kandidāte Natālija Ābola, kura raidījumā tika pieteikta kā televīzijas žurnāliste un producente.

Intervijas laikā viņa, žurnālistu netraucēta, aģitēja balsot gan par savu partiju, gan citiem GKR saraksta kandidātiem.  

Savukārt par politiskās partijas “Alternative” slēptu reklamēšanu 2020. gada 12. augustā un 19. augustā “Baltkom radio” izplatītajos raidījumos “Baltkom rīts” SIA  “Baltkom radio” piemērots 500 eiro naudas sods.  

Saistībā ar neatļautu priekšvēlēšanu aģitāciju pirms Rīgas domes vēlēšanām

NEPLP jau iepriekš sodījusi SIA “Baltkom radio” ar 11 400 eiro naudas sodu, ko elektroniskais plašsaziņas līdzeklis ir tiesā pārsūdzējis.  

Kopumā NEPLP ir sākusi 11 administratīvā pārkāpuma procesus par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmās pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.

Uz augšu
Back