"Aeroflot" darbinieki apsūdzēti zagtas elektronikas kontrabandā no ASV uz Krieviju

FOTO: Reuters/ScanPix

ASV varasiestādes apsūdz desmit cilvēku grupu nelikumīgā elektronisko iekārtu, arī "Apple" produkcijas, kontrabandā no ASV uz Krieviju ar kurjeru palīdzību, no kuriem daudzi ir esošie un bijušie lidsabiedrības "Aeroflot" darbinieki, teikts Ņujorkas štata austrumu apgabala prokuratūras paziņojumā.

Astoņi aizdomās turamie aizturēti, vēl divi bēguļo no likumsargiem.

Apsūdzētie bija iesaistīti vairāk nekā 50 miljonus dolāru vērtu elektronisko iekārtu eksportā no ASV uz Krieviju. Šo preču vidū ir tādas iekārtas kā "Apple iPhone", "iPad" un "Apple Watch".

"Saņemot instrukcijas no atbildētāja Krievijas iedzīvotāja Sajuza Daibagjas, lidsabiedrības "Aeroflot" apkalpes locekļi un citas personas devās uz ASV, lai paņemtu elektroniskās iekārtas," pavēstīja prokuratūra.

Apsūdzētie "ASV saņēma šīs iekārtas, no kurām daudzas bija zagtas, lai nogādātu Krievijā bez vajadzīgajām eksporta atļaujām", teikts paziņojumā.

"Pārmeklējot vairāku "Aeroflot" apkalpes locekļu un citu kurjeru bagāžu, uzietas elektroniskās iekārtas vairāku miljonu dolāru vērtībā".

8

Aizturēšanas gaitā uzieti 600 000 dolāru skaidrā naudā, daļa arī aizdomās turamā Marata Šadhina rezidences pagrabā. Atrastas arī daudzas elektroniskās iekārtas.

Izmeklēšanas rezultātā ASV Valsts departaments par līdzdalību nelegālajā shēmā atsaucis 113 "Aeroflot" darbinieku vīzas.

Uz augšu
Back