Pk, 31.03.2023.

Par "Gods kalpot Rīgai" priekšsēdētāju atkārtoti ievēlē Ameriku

LETA
Par "Gods kalpot Rīgai" priekšsēdētāju atkārtoti ievēlē Ameriku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Eiropas Parlamenta deputāts Andris Ameriks piedalās Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu piektā mācību gada atklāšanas pasākumā Kaļķu ielā.
Eiropas Parlamenta deputāts Andris Ameriks piedalās Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu piektā mācību gada atklāšanas pasākumā Kaļķu ielā. Foto: Zane Bitere/LETA

Sestdien partijas "Gods kalpot Rīgai" (GKR) kongresā par tās priekšsēdētāju atkārtoti tika ievēlēts Eiropas parlamenta deputāts Andris Ameriks.

Pēc ievēlēšanas Ameriks pateicās par doto uzticību turpmākos divus gadus vadīt partiju. Ameriks bija vienīgais kandidāts uz šo amatu.

Politiķis pauda, ka GKR ir pārstāvēta Rīgas domē un Eiropas Parlamentā, bet viņš vēlas, lai tā būtu pārstāvēta arī Saeimā.

Amerika skatījumā, GKR ir nepieciešams aktīvi strādāt un atrast sadarbības partnerus, lai 2022.gadā startētu Saeimas vēlēšanās.

Ameriks uzskata, ka bez partneriem GKR piedalīšanās Saeimas vēlēšanās nebūs iespējama. Tās partijas, kuras ir ievēlētas Saeimā, saņem valsts finansējumu, bet reģionālās partijas, tostarp GKR, šādu finansējumu nesaņem. Līdz ar to tās automātiski esot nolemtas startēt "otrajā līgā". Šī ir diskriminējoša likuma norma, uzskata GKR līderis.

Sarunā ar aģentūru LETA politiķis skaidroja, ka ir jāsagaida nākamā gada pašvaldību vēlēšanas un ir jāvērtē to rezultāts. Viņš GKR redzot kristīgo demokrātu partiju nišā. Ja vēl kādai no reģionālajām partijām būs tuvas šādas vērtības, tad sadarbības partneri tikšot meklēti reģionos.

Ameriks neizslēdza, ka GKR varētu sadarboties ar kādu no Saeimā esošajām partijām, taču pauda šaubas, vai tās partijas, kuras ir tikušas pie valsts finansējuma, gribēs ar to dalīties.

GKR priekšsēdētājs skaidroja, ka pašlaik viņš vēl nevar pateikt, vai startēs nākamajās Saeimas vēlēšanās. Par to vēl esot pāragri runāt - esot jāsagaida 2021.gads, pašvaldību vēlēšanas un partijas kongress nākamajā rudenī.

Ameriks informēja, ka GKR izraudzīts partijas priekšsēdētāja vietnieks, par kuru kļuvis Juris Radzevičs.

Ņemot vērā, ka Ameriks ir Eiropas Parlamenta deputāts un Covid-19 situācijas dēļ varētu retāk būt Latvijā, šim amatam esot izraudzīts pieredzējis politiķis, kurš varētu uzņemties partijas vadību, stāstīja Ameriks. Radzevičs izvēlēts arī tāpēc, ka ir GKR Rīgas domes frakcijas vadītājs.

Šodien GKR kongresā tika nolemts grozīt partijas statūtus no 21 uz 15 samazinot partijas valdes locekļu skaitu. Tas esot nepieciešams, lai operatīvāk un efektīvāk pieņemtu valdes lēmumus, skaidroja Ameriks.

Partijas jaunajā valdē tika ievēlēti Rīgas domes deputāti - Juris Radzēvičs, Oļegs Burovs, Dainis Turlais, Ainars Baštiks, Jakovs Rafalsons, kā arī Rudīte Leitena, Mareks Gailītis, Ausma Cimdiņa, Natālija Ābola, Diāna Novicka, Pjotrs Harlamovs, Agris Ameriks, Aina Krūkle un Romāns Alijevs.

Partijas biedri arī ievēlēja Revīzijas komisiju piecu cilvēku sastāvā.

Jau ziņots, ka startējot atsevišķi no "Saskaņas" ilggadīgi pie varas Rīgā bijusī GKR Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās ieguva piecus deputāta mandātus un ir palikusi opozīcijā.

Rīgas domes deputāts Baštiks ir vienīgais opozīcijas deputāts, kurš ir ievēlēts kādā amatā. Viņš ir Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas vadītāja vietnieks.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu