O, 16.08.2022.

Musulmaņu valstis sadusmo pravieša karikatūras uz Francijas valdības ēkām

Aicina boikotēt franču preces
LETA/DPA
Musulmaņu valstis sadusmo pravieša karikatūras uz Francijas valdības ēkām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 27
Foto: AFP/SCANPIX

Reaģējot uz Francijas prezidenta Emanuela Makrona pausto atbalstu karikatūru publicēšanai par pravieti Muhamedu, musulmaņu valstīs vēršas plašumā aicinājumi boikotēt franču ražojumus.

Pēc skolotāja Samuela Patī slepkavības, ko par Muhameda karikatūru demonstrēšanu skolēniem pastrādājis kāds islāma ekstrēmists, Makrons uzsvēris, ka Francija "neatteiksies no mūsu karikatūrām".

Piektdien Muhameda karikatūras tika projicētas uz Francijas valdības ēkām,

izsaucot kārtējo sašutuma vētru arābu pasaulē, un sociālajos medijos strauji izplatās aicinājumi boikotēt franču preces.

Ēģiptē sociālajos medijos izplatās Makrona attēlojums suņa veidolā. Lietotāji dalās arī ar Francijas uzņēmumu sarakstiem, kuros minēti tādi autoražotāji kā "Peugeot" un "Renault", kā arī, piemēram, tādas populāras pienotavas kā "Kiri", "Babybel" un "Danone", aicinot nepirkt to ražojumus.

Kuveitā 50 kooperatīvi paziņojuši, ka aizvākuši visus franču ražojumus no savu tirgotavu plauktiem.

Ziņas par franču produktu pazušanu no veikaliem saņemtas arī no Kataras.

Islāma sadarbības organizācija (OIC) nosodījusi Muhameda karikatūru publiskošanu, norādot, ka tā kaitē musulmaņu un Francijas attiecībām.

Arī Jordānijas Ārlietu ministrija nosodījusi "pravieša Muhameda karikatūru nerimstošo publicēšanas, to attaisnojot ar vārda brīvību".

Marokas Ārlietu ministrija piebalsojusi, "apņēmīgi" nosodot "skandalozās karikatūras".

"Ar runas brīvību nekādos apstākļos nedrīkst attaisnot ņirgāšanos par musulmaņu ticību, kam pasaulē ir vairāk nekā divi miljardi sekotāju," uzsvērusi ministrija, vienlaikus nosodot vardarbību, kas tiek pastrādāta islāma vārdā.

Foto: Protesti Francijā saistībā ar skolotāja slepkavību

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu