T, 10.08.2022.

Vīnes terorakts: uzbrucējs bija "Islāma valsts" atbalstītājs

Papildināts
TVNET/LETA/DPA
Vīnes terorakts: uzbrucējs bija "Islāma valsts" atbalstītājs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Foto: Ronald Zak / AP

Policijas nogalinātais terorists, kurš piedalījās uzbrukumā Vīnē, bijis radikālā islāmistu grupējuma "Islāma valsts" atbalstītājs, otrdien paziņoja Austrijas iekšlietu ministrs Karls Nehammers.

"Tas bija radikalizēts cilvēks, kurš juta simpātijas pret "Islāma valsti"," preses konferencē sacīja Nehammers.

Viņš arī teica, ka joprojām nav skaidrības par uzbrucēju skaitu.

"Mēs pašlaik nevaram izslēgt, ka varētu būt vēl citi vainīgie," sacīja ministrs.

Vēlāk Austrijas informācijas aģentūrai APA Nehammers sacīja, ka nogalinātais uzbrucējs bijis 20 gadu vecs Austrijas un Ziemeļmaķedonijas dubultpilsonis, kuram pagājušā gada aprīlī piespriests viena gada desmit mēnešu cietumsods, jo viņš mēģinājis doties uz Sīriju, lai pievienotos grupējumam "Islāma valsts". Tomēr decembrī viņš atbrīvots no ieslodzījuma pirms termiņa.

Pēc jaunākās informācijas, ko otrdien sniegusi policija,  uzbrucēji nošāvuši pavisam četrus cilvēkus - divus vīriešus un divas sievietes, bet 17 cilvēkus ievainojuši. Starp ievainotajiem ir policists.

Jau vēstīts, ka nenoskaidrots skaits uzbrucēju pirmdienas vakarā atklāja uguni vairākās vietās Vīnes centrā, tostarp pie sinagogas.  Vienu uzbrucēju policija nošāva.

Izmeklējiot uzbukumu, policija veikusi 15 kratīšanas, kā arī aizturējusi vairākus cilvēkus.

Lai pieminētu uzbrukuma upurus, Austrijas valdība otrdien nolēma izsludināt valstī trīs dienu sēras, kas turpināsies līdz ceturtdienai.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu