Par lapu pūtēja zādzību - trīs mēneši aiz restēm

Lapu pūtējs. Ilustratīvs attēls. FOTO: Shutterstock

Zemgales rajona tiesa vīrietim par lapu pūtēja zādzību 219 eiro vērtībā piespriedusi trīs mēnešus ilgu cietumsodu, izriet no publiski pieejamā anonimizētā tiesas sprieduma.

26.oktobrī ap plkst.12.20 kāda sieviete, izmantojot lapu pūtēju "Echopb-251", uzkopa teritoriju pie daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Jelgavā. Kamēr viņa uz īsu brīdi nolika lapu pūtēju malā un turpināja darbu ar grābekli un ķerru, vīrietis izmantoja izdevību un nozaga bez uzraudzības atstāto ierīci.

Sieviete ievēroja iespējamo vainīgo vīrieti, nekavējoties sazinājās ar likumsargiem, un ziņoja par zādzību. Vīrietis tajā pašā dienā tika aizturēts, bet lapu pūtējs tika nodots tā likumīgajai īpašniecei.

Zādzības rezultātā cietušajai tika nodarīts materiālais zaudējums 219 eiro apmērā. Ar savām darbībām apsūdzētais izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts krimināllikuma 180.panta pirmajā daļā.

1969.gadā dzimušais vīrietis jau agrāk bija nonācis policijas redzeslokā par līdzīga rakstura noziegumu izdarīšanu. Vīrietis savu vainu pilnībā atzina.

Pamatojoties uz šo, tiesa nosprieda atzīt personu par vainīgu un sodīt viņu ar īslaicīgu brīvības atņemšanu uz trīs mēnešiem.

Uz augšu
Back