Baltkrievijā protestos vairāk kā 300 aizturēto
Papildināts

Protesti Baltkrievijā 15. novembrī.

FOTO: TT NYHETSBYRÅN

Minskā un citur Baltkrievijā pret autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko režīmu svētdien notika nesankcionētas protesta akcijas,  kurās  aizturēti vairāk nekā 300 cilvēku.

Pēc cilvēktiesību aizstāvības organizācijas "Vjasna" ("Pavasaris") apkopotās informācijas, līdz šim aizturēti 325 cilvēki - vairākums no tiem Minskā, kā arī Borovļanos, Brestā, Grodņā, Ļahovičos, Mogiļevā, Molodečnā, Novopolockā, Pinskā un Zaslavļā.

Tomēr domājams, ka aizturēto skaits būs lielāks, jo  tiek saņemta informācija par jauniem aizturētajiem.

Dažādos Minskas rajonos  notika lokālas nesankcionētas protesta akcijas, lielākoties, izveidojuši kolonnas, cilvēki devās gājienos. Pēc aculiecinieku sniegtās informācijas,

vairākās vietās pret protestētājiem izmantotas gaismas un trokšņa granātas. Pilsētā lielāko dienas daļu bija traucēti mobilā interneta pakalpojumi.

6

Protesti pret Lukašenko režīmu Baltkrievijā turpinās kopš 9. augustā notikušajām prezidenta vēlēšanām. Par to uzvarētāju tika pasludināts Lukašenko, tomēr opozīcija apsūdz režīmu plašā vēlēšanu rezultātu viltošanā un pieprasa Lukašenko atkāpšanos.

Eiropas Savienība noteikusi sankcijas personām, kas atbildīgas par Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu un protestu apspiešanu, kā arī paziņojusi, ka neuzskata Lukašenko par leģitīmu prezidentu.

Uz augšu
Back