P, 27.03.2023.

KNAB vērtēs Mičerevska apgalvojumus par nelikumīgu "Latvijas attīstībai" finansēšanu

TVNET/LETA
KNAB vērtēs Mičerevska apgalvojumus par nelikumīgu "Latvijas attīstībai" finansēšanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Paula Čurkste/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis resorisko pārbaudi par Rīgas domes deputāta Māra Mičerevska paziņojumu saistībā ar iespējamiem nelikumīgiem maksājumiem partijai "Latvijas attīstībai" (LA).

Novembra vidū KNAB aģentūrai LETA apliecināja, ka birojs veiks "padziļinātu apstākļu noskaidrošanu" par Mičerevska paziņojumu, taču tobrīd neminēja, vai tas notiks resoriskajā pārbaudē vai kriminālprocesā.

Šodien birojā apliecināja, ka informāciju izvērtē resoriskajā pārbaudē.

Ar resorisko pārbaudi Kriminālprocesa likuma izpratnē saprot valsts iestādes un tās amatpersonu veiktu pārbaudi attiecībā uz iespējamu likuma pārkāpumu, izmantojot šīs iestādes darbību regulējošajā likumā noteiktās pilnvaras, kas nav kriminālprocesuālās pilnvaras.

Patlaban nav zināms, vai resoriskā pārbaude nākotnē varētu noslēgties ar kriminālprocesa ierosināšanu. Krimināllikums paredz atbildību par partijas nelikumīgu finansēšanu tikai lielā apmērā.

Likumā teikts, ka atbildība par Krimināllikumā paredzēto noziegumu, kas izdarīts lielā apmērā, iestājas, ja nozieguma priekšmeta kopējā vērtība nodarījuma izdarīšanas brīdī nav bijusi mazāka par 50 tai laikā Latvijas noteikto minimālo mēnešalgu kopsummu. Patlaban minimālā alga ir 430 eiro.

Jau ziņots, ka Mičerevskis publiski apgalvojis, ka LA ziedotā nauda sākotnēji ir nākusi no sponsoriem, kas savukārt sadalīta biedriem ziedojumu veikšanai.

Mičerevskis arī apgalvo, ka daļu sponsoru naudas paturot LA valdes loceklis Edgars Jaunups, taču "pārējie", ieskaitot viņu pašu, gan tā nedarot.

Latvijas Televīzijas raidījumam "De facto" aizvadītajā svētdienā ziņoja, ka LA faktiskie līderi Juris Pūce un Jaunups bijušajam partijas biedram Mičerevskim vairākkārt nodevuši tūkstošos mērāmas summas, lai tās tiktu noziedotas partijai. To Latvijas "De facto" apgalvoja pats Mičerevskis, savukārt Pūce šādus maksājumus noliedzis.

Aģentūras LETA apkopotā KNAB informācija liecina, ka LA laikā no 2017.gada sākuma līdz pat šī gada novembrim ziedojumos saņēmusi 487 225 eiro. Biedru naudās šajā laikā pārskaitīti 262 649 eiro.

Mičerevskis nesen paziņoja, ka nolēmis izstāties no LA.

LETA arī ziņoja, ka KNAB resoriskajā pārbaudē izvērtēs publiski izskanējušo informāciju par nu jau demisionējušā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Pūces, iespējams, prettiesisku SIA "Rīgas satiksme" autostāvvietas caurlaides izmantošanu. Par šādu, iespējams, likumpārkāpumu, nesen publiski paziņoja Mičerevskis.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais