Itālija pilsoņiem nodrošinās bezmaksas vakcināciju pret Covid-19

FOTO: SIPA/Scanpix

Tiklīdz Covid-19 vakcīnas būs apstiprinātas, Itālija piedāvās visiem pilsoņiem iespēju vakcinēties bez maksas, sākot ar ārstiem un pansionātu darbiniekiem, trešdien paziņojis Itālijas veselības ministrs Roberto Speranca.

Vakcinēšanas kampaņa, domājams, tiks sākta pavasarī.

Itālija iegūs Covid-19 vakcīnas caur Eiropas Savienības (ES) iepirkumu programmu un gaida uz Eiropas Zāļu aģentūras apstiprinājumu, sacīja Speranca.

Lielbritānija šodien kļuva par pirmo Rietumu valsti, kas apstiprinājusi ASV farmācijas giganta "Pfizer" un Vācijas kompānijas "BioNTech" izstrādāto vakcīnu pret jauno koronavīrusu. Tas dos Lielbritānijai pieeju Covid-19 vakcīnām agrāk nekā Eiropas Savienībai (ES) un ASV.

Savukārt Eiropas Zāļu aģentūra paziņoja, ka 29.decembrī sasauks sapulci, lai izlemtu, vai ir pietiekami daudz datu par "Pfizer" un "BioNTech" izstrādātās Covid-19 vakcīnas drošību un efektivitāti.

Aģentūra arī pavēstīja, ka jau 12.janvārī varētu pieņemt lēmumu, vai apstiprināt ASV farmācijas kompānijas "Moderna" izstrādāto vakcīnu pret jauno koronavīrusu.

Speranca sacīja, ka beidzot redzama gaisma tuneļa galā.

"Vakcīna tiks izdalīta visiem itāļiem par brīvu. Sākumā tā nebūs obligāta. Valdība novēros, kā kampaņa attīstīsies," sacīja ministrs.

Itālija, kas bija pirmā Eiropas valsts, ko smagi skāra jaunā koronavīrusa pandēmija, tagad cīnās ar otro vīrusa vilni.

Itālijā kopumā Covid-19 laupījis dzīvību vairāk nekā 56 000 cilvēkiem.

1

Vīrusa smagāk skartajos Itālijas reģionos slēgtas skolas, restorāni un bāri un visā valstī noteikta komandantstunda, taču tas nav samazinājis vīrusa izplatīšanās tempu, sacīja Speranca.

Viņš brīdināja, ka cilvēkiem jārēķinās, ka ierobežojumi paliks spēkā arī Ziemassvētku laikā.

"Es jūs brīdinu, nesajauciet pirmos saulesstarus ar izglābšanos no briesmām. Ja mēs tagad atslābsim, trešais vilnis būs tepat aiz stūra," sacīja ministrs.

Līdzšinējie ierobežojumi beigsies šonedēļ, un Speranca neatklāja, kādi būs jaunie pasākumi.

Taču ministrs sacīja, ka starptautiski braucieni svētku sezonā nebūtu ieteicami un ceļošana starp Itālijas reģioniem, visticamāk, tiks aizliegta.

Arī pārvietošanās starp pilsētām laikā no Ziemassvētku dienas līdz 26.decembrim, domājams, būs aizliegta.

Itālijas valdība arī paudusi atbalstu Vācijas centieniem aizliegt Ziemassvētku laikā darboties Eiropas slēpošanas kūrortiem.

1

Pret to iebilst Austrija, norādot, ka tā būtu ekonomiska katastrofa.

Speranca sacīja, ka Itālija ir parakstījusi līgumus par vakcīnu iegādi no uzņēmumiem "AstraZeneca", "Johnson & Johnson", "Sanofi", "Pfizer", "CureVac" un "Moderna".

Tiklīdz kāda no vakcīnām būs apstiprināta, pirmās devas saņems veselības aprūpē strādājošie - aptuveni 1,4 miljoni cilvēku, bet pēc tam tiks vakcinēti pansionātu iemītnieki, kuru skaits aplēsts uz 570 000, atklāja Speranca.

Nākamie tiks vakcinēti iedzīvotāji, kas vecāki par 80 gadiem, bet pēc tam cilvēki, kas pārsnieguši 60 gadu slieksni, un personas, kas cieš no hroniskām slimībām.

Pēc tam plānots vakcinēt skolotājus, policistus, cietumu sargus, bet pēc tam pārējo sabiedrību.

Speranca aicināja visus likumdevējus Itālijā, kur izvērstas aktīvas kampaņas pret vakcinēšanos, pārliecināt cilvēkus vakcinēties pret Covid-19.

Uz augšu
Back