C, 21.09.2023.

Gerhards: Krīze Latvijas valdībā ir permanenta parādība

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

Krīze Latvijas valdībā ir jau permanenta parādība un par šā brīža situāciju uztraukties nevajadzētu, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA).

Viņš Valsts prezidenta Egila Levita izteikumu par "mutes disciplīnas trūkumu ministriem" komentēja piekrītot tam, ka, ja kāds no ministriem nepiekrīt valdībā pieņemtajiem lēmumiem, tad viņam nopietni būtu jāapsver tas, vai šis cilvēks spēj darboties komandas sastāvā un strādāt komandas labā.

Gerhards pauda, ka Latvijā ir spēcīgi eksperti epidemioloģijas, valsts pārvaldes, drošības dienestu un citās sfērās, kuru padomi lēmumu pieņemšanai Ministru kabinetā būtu jāņem vērā, un katram lēmumam ir jābalstās uz analīzi.

Ministrs arī skaidroja, ka personīgi atbalsta Kariņa kā Ministru prezidenta darbības valdības vadīšanā, pauzdams, ka nepieciešamības gadījumā būtu par vēl stingrāku ierobežojumu atbalstīšanu valdībā.

Tāpat Gerhards iezīmēja, ka, viņaprāt, skatoties uz Covid-19 rādītāju mazāku izplatību citu kontinentu valstīs, īpaši iezīmējot Āziju, Eiropa nav padarījusi labu darbu krīzes komunikācijā, tomēr tajā pašā laikā apsveicama ir rīcība attiecībā pret vakcīnām.

Jau ziņots, ka pirmdien, 7.decembrī, Levits Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" pauda nostāju, ka valdība ir kā komanda, un, ja kāds ministrs nesaprot savu uzdevumu, Ministru prezidentam jālūdz, lai šis ministrs "paiet malā".

"Mēs atrodamies vētrā, un kuģi no jūras izved komanda. Komandu vada kapteinis jeb Ministru prezidents. Mēs visi paļaujamies uz komandu un tās kapteini," ilustrēja Valsts prezidents, uzsverot, ka šai komandai jāstrādā saskaņoti, kā vienotai sistēmai. Neesot pieļaujams, ka ministri pēc lēmuma pieņemšanas valdībā "tvīto", ka varēja būt citādi, un ka konkrētā ministra pārstāvētajai nozarei nav sasniegts vēlamais rezultāts.

"Tas norāda uz mutes disciplīnas trūkumu ministriem. Katram jāapzinās, ka viņi ir vienas komandas sastāvdaļa un atbildīgi būs visi kopā. Katram ir savs uzdevums, un premjera uzdevums ir panākt un gādāt, ka šī komanda strādā kopā," teica Levits, piebilstot, ka, viņaprāt, Kariņš to lielā mērā ir izdarījis. Līdz šim viņš esot diezgan veiksmīgi vadījis šo "komplekso koalīciju", un ir darījis to, kas viņam jādara.

Ja kāds ministrs nesaprot savu uzdevumu šai komandā, tad Ministru prezidentam jālūdz, lai viņš varbūt "paiet malā". Vaicāts, vai, viņaprāt, Kariņam būtu jāprasa kāda ministra demisija, Levits norādīja, ka, ja ministri neievēros parlamentāro disciplīnu, tad jā. Bet viņš cer, ka ministri sapratīs, ka ir komanda, un no rītdienas to ievēros.

Vaicāts, vai gadījumā, ja valdība to neievēros, pastāv bažas, ka valdība kritīs, Levits atbildēja, ka to esot grūti pateikt. Viņaprāt, premjers redz savu lomu, proti, gādāt, lai šī disciplīna tiktu ievērota, un prezidents atgādināja, ka premjeram ir tiesības prasīt ministru atkāpšanos, ja tas netiek ievērots.

"Sagaidām, ka valdība saņemsies un iesākto pagriezienu arī konsekventi turpinās," uzsvēra Levits.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais