Šķelšanās Rīgas domē - trīs deputāti pamet Staķa frakciju
Papildināts

Viesturs Zeps, Anete Jēkabsone-Žogota un Iveta Ratinīka FOTO: LETA

Sašķēlusies galvaspilsētas mēra Mārtiņa Staķa (APP) frakcija Rīgas domē, to pametot "Latvijas attīstībai" trīs deputātiem.

Šo frakciju veidoja trīs partiju pārstāvji - "Latvijas attīstībai", kustība "Par!", kuras pārstāvis ir Staķis", un "Progresīvie", kas veido skaitliski lielāko daļu no frakcijas. Kopumā tajā bija 18 deputāti.

Kā sociālajos tīklos atzīmējis Staķis, trīs "Latvijas attīstībai" Rīgas domnieku paziņojums par izstāšanos no frakcijas viņam esot nepatīkams pārsteigums laikā, kad ir grūts pilsētas budžeta pieņemšanas process.

No frakcijas atšķēlušies deputāti gan izteikuši apņemšanos konstruktīvi turpināt darbu.

Kā apstiprināja APP frakcijas priekšsēdētājs Mārtiņš Kossovičs,

no frakcijas aizgājuši "Latvijas attīstībai" biedri Viesturs Zeps, Anete Jēkabsone-Žogota un Iveta Ratinīka.

Frakcijas pamešana esot saistīta ar to, ka tajā ļauts palikt bijušajam "Latvijas attīstībai" biedram Mārim Mičerevskim, kurš šoruden ar skaļu skandālu pameta partijas rindas.

Zeps jau publiski paudis, ka "Latvijas attīstībai" veidos savu frakciju Rīgas domē. "Esam aktīvi līdzrakstījuši Rīgas restarta programmu un turpināsim strādāt, lai to īstenotu," norādīja Zeps, uzsverot, ka joprojām atbalsta Rīgas mēru Staķi.

Rīgas mērs uzskata, ka šī šķelšanās neapdraud Rīgas domes koalīcijas stabilitāti. Tajā ir četras frakcijas un 36 deputātu vairākums. 

"Kolēģi koalīcijā apstiprinājuši, ka turpinām strādāt.

Pašlaik koncentrējamies uz budžeta pieņemšanu, esam uzsākuši darbu pie vairākām lielām reorganizācijām," norāda Staķis.

Viņš arī piebilda, ka tikai pēc budžeta pieņemšanas tiks risināts jautājums par to, kādas būs viņa frakcijas attiecības un sadarbība ar LA deputātiem.

Uz augšu
Back