P, 26.09.2022.

Lietā par uzbrukumu "Charlie Hebdo" piespriež 30 gadus cietumā

LETA/AFP/DPA
Lietā par uzbrukumu "Charlie Hebdo" piespriež 30 gadus cietumā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Skečs no "Charlie Hebdo" uzbrucēju tiesas prāvas
Skečs no "Charlie Hebdo" uzbrucēju tiesas prāvas Foto: AFP/SCANPIX

Francijas tiesa trešdien lietā par atbalsta sniegšanu teroristiem, kas 2015.gadā sarīkoja uzbrukumus žurnāla "Charlie Hebdo" redakcijā un košera preču veikalā, no tiesas procesā klātesošajiem galvenajam aizdomās turamajam piesprieda 30 gadus cietumā.

Ali Riza Polats tika notiesāts par līdzdalību terorisma noziegumā.

Tiesa aizmuguriski piesprieda 30 gadu cietumsodu Hajatai Bumedjennai - teroraktu uzbrucēja partnerei. Pēc uzbrukumiem viņa aizbēga uz Sīriju.

Visi uzbrucēji tika nogalināti policijas operāciju gaitā.

Kopumā tika tiesāti 14 aizdomās turamie, trīs no viņiem aizmuguriski.

Mūža ieslodzījums piespriests vēl vienam no galvenajiem aizdomās turamajiem Mohamedam Belusīnam. Arī viņš tika tiesāts aizmuguriski, un tiek uzskatīts, ka viņš Sīrijā jau miris.

Pārējiem apsūdzētajiem piespriesti cietumsodi no četriem gadiem cietumā.

Visi apsūdzētie, kas bija klāt tiesas sēdē, tika notiesāti par atbalsta sniegšanu šajās slepkavībās, kas Francijā izraisīja šoku.

Prokuratūra 35 gadus vecajam turku izcelsmes francūzim Polatam, kas bija draugs vienam no uzbrucējiem, pieprasīja mūža ieslodzījumu. Viņš noliedza, ka būtu kaut ko zinājis par terorakta plānošanu.

2015.gada 7.janvārī brāļi Šerifs un Saīds Kuaši Parīzē "Charlie Hebdo" redakcijā noslepkavoja 12 cilvēkus. Dienu vēlāk brāļu paziņa Amedijs Kulibali netālu no Francijas galvaspilsētas noslepkavoja ceļu policisti, bet 9.janvārī Parīzē košera preču veikalā - vēl četrus cilvēkus.

Visi trīs uzbrukumi bija koordinēti un veikti teroristu grupējuma "Islāma valsts" vārdā, video apliecināja Kulibali.

Tiesa sākotnēji bija paredzēta pavasarī, bet tika atlikta līdz rudenim, jo Covid-19 krīzes dēļ lielākā daļa Francijas tiesas namu bija slēgti.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu