T, 17.08.2022.

Pēc apvērsuma mēģinājuma Centrālāfrikas Republikā ieradušies karavīri no Krievijas un Ruandas

LETA/AFP
Pēc apvērsuma mēģinājuma Centrālāfrikas Republikā ieradušies karavīri no Krievijas un Ruandas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
Foto: AFP/SCANPIX

Pēc apvērsuma mēģinājuma Centrālāfrikas Republikā pirmdien ieradušies karavīri no Krievijas un Ruandas, paziņojusi Centrālāfrikas Republikas valdība.

Nedēļas nogalē Centrālāfrikas Republikā plānotas prezidenta un parlamenta vēlēšanas.

Centrālāfrikas Republikas valdība sestdien apsūdzēja bijušo prezidentu Fransuā Bozizē apvērsuma mēģinājumā pēc tam, kad apvienojās trīs ietekmīgi nemiernieku grupējumi un sāka virzīties uz galvaspilsētu Bangi.

Divpusējās sadarbības vienošanās ietveros "Krievija ir atsūtījusi vairākus simtus karavīru un smagos ieročus", paziņoja valdības preses pārstāvis. "Arī Ruanda ir nosūtījusi vairākus simtus vīru, kuri jau ir uz vietas un sākuši cīnīties," viņš piebilda.

Ruanda apstiprināja, ka nosūtījusi savus karavīrus uz Centrālāfrikas Republiku, reaģējot uz uzbrukumu tās karavīriem, kas piedalās ANO miera uzturēšanas spēkos. Uzbrukumā tiek vainoti nemiernieki, kurus atbalsta Bozizē, kurš  bija Centrālāfrikas Republikas prezidents no 2003.gada līdz 2013.gadam.

Krievija vēl nav oficiāli apstiprinājusi savu karavīru nosūtīšanu uz Centrālāfrikas Republiku, lai gan Kremlis pauda nopietnas bažas par situāciju šajā valstī. Privāti apsargi, ko algo Krievijas uzņēmumi, jau nodrošina aizsardzību Centrālāfrikas Republikas prezidentam Fostēnam Arkanžam Tuaderā un piedalās vietējo drošības spēku apmācīšanā.

ANO spēki svētdien paziņoja, ka nemiernieku tuvošanās galvaspilsētai ir apturēta un situācija tiek kontrolēta.

Centrālāfrikas Republikas opozīcija aicinājusi atcelt 27.decembrī plānotās vēlēšanas, līdz būs atjaunots miers un drošība.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu