ASV ģenerālprokurors kiberuzbrukumā vaino Krieviju, Tramps tur aizdomās Ķīnu

ASV prezidents Donalds Tramps. FOTO: AP/Scanpix

Aiz plašā kiberuzbrukuma ASV valdības datorsistēmām stāv Krievija, pirmdien sacīja Savienoto Valstu ģenerālprokurors Bils Bārs, šādi izsakot atšķirīgu viedokli no prezidenta Donalda Trampa, kas aizdomās tur Ķīnu.

Tramps arī mudinājis nepārspīlēt kiberuzbrukuma bīstamību, ko izlūkdienestu eksperti raksturojuši kā vienu no nopietnākajiem ASV datortīklu uzlaušanas gadījumiem vairāku gadu laikā, savukārt Bārs apliecināja, ka piekrīt ASV valsts sekretāra Maika Pompeo vērtējumam, ka uzbrukumā vainojama Maskava.

"Spriežot pēc tās informācijas, kas man ir, es piekrītu sekretāra Pompeo vērtējumam.

Pavisam noteikti izskatās, ka tie ir krievi," sacīja Bārs,

9

tuvākas detaļas neatklājot.

Savukārt Tramps tviterī pauda, ka "kiberuzlaušana ir krietni lielāka viltus ziņu medijos nekā patiesībā".

"Viss kārtīgi tiek kontrolēts," mierināja Tramps.

""Krievija, Krievija, Krievija" ir galvenais sauklis, kad kaut kas notiek," atgādināja prezidents. Mediji "pamatā finansiālu apsvērumu dēļ ir pārbīlī, ja vajadzētu diskutēt par iespēju, ka tā varētu būt Ķīna (tā varētu būt!)".

Nopietnais kiberuzbrukums vairākām ASV federālajām ministrijām, par ko tika paziņots šomēnes, turpinās, trešdien brīdināja ASV izlūkdienesti, vienlaikus valdība aktīvi cenšas aptvert uzbrukuma apjomu.

"Šī situācija joprojām ir procesā, un kaut arī mēs turpinām strādāt, lai saprastu šīs kampaņas visu apjomu, mēs zinām, ka šis uzbrukums skāris tīklus federālajā valdībā," kopīgā paziņojumā trešdien pavēstīja Federālais Izmeklēšanas birojs (FIB), nacionālās izlūkošanas direktors un Kiberdrošības un infrastruktūras drošības pārvalde (CISA).

Marta uzbrukums Teksasas IT uzņēmuma "SolarWinds" radītajai datorprogrammai, kurā hakeri bija uzinstalējuši ļaunatūru, turpinājās vairākus mēnešus, līdz to atklāja kiberdrošības uzņēmums "FireEye".

Abi uzņēmumi aizdomās tur ar Krievijas valdību saistīto hakeru grupējumu.

ASV nacionālās drošības padomnieks Roberts O'Braiens pagājušajā nedēļā pārtrauca vizīti Tuvajos Austrumos un Eiropā, lai pievērstos kiberuzbrukuma sekām.

 
Uz augšu
Back