Sv, 29.01.2023.

Pēc pāvesta Franciska apvainošanas no amata atkāpies Tukuma katoļu draudzes priesteris

TVNET/LETA
Pēc pāvesta Franciska apvainošanas no amata atkāpies Tukuma katoļu draudzes priesteris
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 17
Aleksandrs Stepanovs
Aleksandrs Stepanovs Foto: Jauns.lv

Pēc bīskapu lūgumiem pārtraukt pārpublicēt pāvestu Francisku apvainojošus ierakstus Tukuma Romas katoļu draudzes prāvests Aleksandrs Stepanovs pēc paša iesnieguma atbrīvots no priestera pienākumiem, liecina paziņojums Latvijas katoļu baznīcas mājaslapā.

 

Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis ir saņēmis Stepanova iesniegumu, kurā priesteris lūdz atbrīvot viņu no priesteriskās kalpošanas. Pavlovskis ir izdevis dekrētu par priestera suspendēšanu - atstādināšanu no priesteriskās kalpošanas.

Publiski pieejamais Stepanova iesniegums liecina, ka viņš no kalpošanas atsakās, jo esot vīlies pāvesta Franciska vadītajā Romas katoļu baznīcā un tajā ievadītajos procesos. Viņš vairs neredzot iespēju un jēgu pārstāvēt baznīcu un kalpot kā priesterim.

Jau ziņots, ka Latvijas Romas katoļu bīskapu konference vēstulē aicināja prāvestu un portāla "civitas.lv" redaktoru Stepanovu pārtraukt pārpublicēt pāvestu Francisku apvainojošus ierakstus.

Bīskapu konference, atbildot uz ticīgās tautas un priesteru lūgumiem, iepazinusies ar "civitas.lv" un Tukuma Romas katoļu draudzes "Facebook" saturu un lūdza viņu pārtraukt izplatīt un pārpublicēt pret Romas katoļu Baznīcas augstāko virsganu - pāvestu Francisku - vērstus apvainojumus.

"Ar portāla un Tukuma draudzes "Facebook" lapas saturu tiek sētas šaubas ticīgajos un diskreditēts Baznīcas Maģistērija kalpojums. Tendenciozi izvēloties un pārpublicējot pret pāvestu vērstus opozīcijas viedokļus, tiek šķelta baznīcas vienība un sēts apjukums ticīgajos," liecina teiktais katoļu bīskapu konferences vēstulē.

Garīdznieku ieskatā, kā portāla atbildīgais, priesteris un teologs, Stepanovs vēršas pret pāvesta Franciska kalpojumu, viņa sūtību un lomu Romas katoļu baznīcā.

Portālā "civitas.lv" un Stepanova vadītās draudzes "Facebook" lapā publicētā informācija ir nonākusi pretrunā ar Ticības doktrīnas kongregācijas instrukcijas "Par teologa aicinājumu baznīcā" prasībām, teikts vēstulē. "Jūsu pārziņā esošie mediju instrumenti izsaka šaubas par baznīcas maģistērija, īpaši par Vatikāna II koncila autoritāti," norāda garīdznieki.

Portāla "civitas.lv" saturs arī esot pretrunā ar šī projekta ieceri, un, katoļu bīskapu ieskatā, tas grauj katolisko ticību un vairs nav saskaņā ar Katoliskās baznīcas mācību.

Bīskapu konference vēstulē Stepanovam atgādina, ka pāvestam, saskaņā ar Dieva iedibinājumu, ir "augstākā, pilnīga, tieša un vispārēja vara dvēseļu aprūpē, un tikai kopībā ar apustuļa Pētera pēcteci - pāvestu Francisku - iespējams nodrošināt garīgi veselīgu un pastorāli auglīgu kalpojumu baznīcā".

Kā pārliecinājās aģentūra LETA, Stepanova vadītajā portālā atrodami vairāki raksti, kuros prāvests aicina pāvestu Francisku pārstāt mocīt baznīcu un atkāpties, norāda, ka pāvests atklāti izrāda savas simpātijas un atbalstu kreisajiem politiskiem spēkiem un ka Francisks ir tieši atbildīgs par daudziem maldiem katoļu baznīcā.

Stepanovs raksta, ka, konstatējot baznīcas ganu klusēšanu, daudzu gadu garumā arī viņš cieta klusu un tikai ar dažiem rakstiem centās pievērst ticīgo un priesteru uzmanību problēmām, kas ir saistītas ar pāvesta Franciska pontifikātu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu