T, 28.09.2022.

Vairs nav pieejams sociālais tīkls "Parler"

TVNET/LETA
Vairs nav pieejams sociālais tīkls "Parler"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 15
Foto: EPA/Scanpix

No pirmdienas vairs nav pieejams sociālais tīkls "Parler", ko iecienījuši konservatīvā un labējā spārna amerikāņi un kas sevi pozicionē kā alternatīvu "Twitter" bez cenzūras ierobežojumiem.

Uzņēmums "Amazon Web Services" pirmdien izņēmis "Parler" no saviem hostinga pakalpojumiem. Kompānija iepriekš brīdināja "Parler", ka platforma pārkāpj pakalpojumu sniegšanas noteikumus, nedzēšot aicinājumus uz vardarbību.

Pagājušajā nedēļā uzņēmumi "Google" un "Apple" pārtrauca piedāvāt "Parler" lietotni. Lai arī lietotni vairs nevarēja lejupielādēt, sociālo tīklu joprojām varēja izmanot.

Sociālais tīkls "Parler" tika izveidots 2018.gadā un dēvē sevi par "lietotni vārda brīvībai".

Tīklu aktīvi izmantoja ASV prezidenta Donalda Trampa atbalstītāji, un tās popularitāte ievērojami auga ASV prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā, kad "Twitter" sāka marķēt Trampa ierakstus kā maldinošus.

ASV mediji vēsta, ka Vašingtonā trešdien notikušās Trampa atbalstītāju vardarbīgās nekārtības, kas kulminēja ar ielaušanos ASV Kapitolijā, lielā mērā esot organizētas, izmantojot tādas lietotnes kā "Parler".

Trampa loka cilvēki aktīvi aktīvi popularizē "Parler" kā alternatīvu "Twitter" un "Facebook", kas, kā pārmet Tramps, cenzē konservatīvos uzskatus.

Baltā nama preses sekretāre Keilija Makenenija vēl jūnijā pavēstīja, ka ir izveidojusi kontu "Parler", jo viņai apnikusi konservatīvo cenzēšanas citos sociālajos tīklos.

Pēdējo mēnešu laikā "Parler" korporācijas "Apple" lietotņu veikalā stabili turējās lejuplāžu topā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu