Lielbritānija aizliedz ieceļošanu no Dienvidamerikas un Portugāles koronavīrusa Brazīlijas paveida dēļ

Ilustratīvs foto. FOTO: Shutterstock

Lielbritānija ceturtdien paziņoja, ka aizliedz ieceļošanu no visas Dienvidamerikas un Portugāles, bažījoties par Brazīlijā konstatētu jaunā koronavīrusa paveidu. 

Lielbritānijas transporta ministrs Grānts Šapss paziņoja, ka no piektdienas plkst.4.00 tiek apturēta ieceļošana no vairāk nekā 10 valstīm, tai skaitā Argentīnas, Čīles un Peru, "pēc liecībām par jaunu paveidu Brazīlijā". Ārpus Dienvidamerikas šis aizliegums attiecas arī uz Kaboverdi, Panamu un Portugāli.

Šapss sacīja, ka ieceļošana no Portugāles tiek aizliegta, ņemot vērā šīs valsts ciešās saites ar Brazīliju, bet ir noteikts izņēmums kravas automašīnu šoferiem no Portugāles, kas transportē būtiskas preces. Ministrs sacīja, ka ieceļošanas aizliegums ir "vēl viens veids infekciju importa riska samazināšanai".

Ieceļošanas aizliegums attiecas arī uz Portugālei piederošajām Madeiras un Azoru salām.

Aizliegums netiek attiecināts uz Lielbritānijas un Īrijas pilsoņiem, kā arī uz trešo valstu pilsoņiem ar uzturēšanās tiesībām Lielbritānijā. Jebkuram no viņiem, kas atgriežas no aizliegumam pakļautajām valstīm, tomēr būs jāpavada 10 dienas karantīnā savā mājsaimniecībā. 

Pirms dažām nedēļām daudzas valstis aizliedza ieceļošanu no Lielbritānijas, jo Londonā un Anglijas dienvidaustrumos bija konstatēts jauns lipīgāks jaunā koronavīrusa paveids. 

Portugāles ārlietu ministrs Augusto Santušs Silva nosauca Lielbritānijas lēmumu par "absurdu" un "neloģisku" un sacīja, ka pieprasīs skaidrojumu no sava britu kolēģa. Viņš teica, ka nav nekādu liecību par to, ka Brazīlijā konstatētais paveids būtu sasniedzis Portugāli.

Uz augšu
Back