S, 25.03.2023.

Valsts kanceleja rosina celt trauksmi par Covid-19 pandēmijas laikā novērotiem pārkāpumiem darbavietās

TVNET/LETA
Valsts kanceleja rosina celt trauksmi par Covid-19 pandēmijas laikā novērotiem pārkāpumiem darbavietās
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto. Foto: H_Ko, Shutterstock.

Valsts kanceleja rosina celt trauksmi par Covid-19 pandēmijas laikā novērotiem pārkāpumiem darbavietās, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejas Valsts pārvaldes politikas departamenta konsultante labas pārvaldības jautājumos Inese Kušķe.

Viņa stāstīja, ka ārkārtējās situācijas laikā īpaši aktuāla ir trauksmes celšana darbavietā privātajā un publiskajā sektorā, lai novērstu apdraudējumus sabiedrības veselībai un labklājībai. Tāpēc Valsts kanceleja informatīvajā kampaņā "Darbinieks nav nieks" aicina iedzīvotājus celt trauksmi par valstī noteikto drošības pasākumu un ierobežojumu pārkāpumiem, kas varētu apdraudēt plašāku sabiedrību.

"Līdz ar Covid-19 pandēmijas sākumu iedzīvotāji biežāk vēršas Trauksmes cēlēju kontaktpunktā, lai konsultētos par iespējamiem apdraudējumiem sabiedrības veselībai, kas ir viena no Trauksmes celšanas likumā īpaši izceltajām jomām. Informējot darba devēju vai nepieciešamības gadījumā arī kompetento institūciju par valstī noteikto drošības pasākumu un epidemioloģiskās drošības prasību neievērošanu, trauksmes cēlēji var palīdzēt novērst draudus plašākai sabiedrībai," uzsvēra Kušķe.

Vienlaikus viņa norādīja, ka trauksme ceļama arī par nodokļu nemaksāšanu vai par jebkādu citu prettiesisku, neētisku vai profesionāliem standartiem neatbilstošu rīcību darbavietā.

"Diemžēl 2020.gads parādīja, ar kādām negatīvām sekām saskaras cilvēki, par kuriem darba devējs nav maksājis nodokļus - tiek liegtas vai samazinātas iespējas izmantot valsts atbalsta mehānismus, tāpēc aicinu neklusēt un ziņot par pārkāpumiem darbavietā. Mūsu katra rokās ir mainīt un vērst lietas uz labu," norādīja Kušķe.

Kā ziņots, Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9.novembra līdz 7.februārim ir izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu. Tostarp ikviens aicināts iespēju robežās strādāt attālināti.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu