Baidens ar sabiedrotajiem apspriedīs Irānas kodolprogrammas ierobežošanu

LETA/DPA
Baidens ar sabiedrotajiem apspriedīs Irānas kodolprogrammas ierobežošanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
ASV prezidents Džo Baidens, Irānas prezidents Hasans Ruhani
ASV prezidents Džo Baidens, Irānas prezidents Hasans Ruhani Foto: EPA, Shutterstock. Kolāža: TVNET

ASV prezidents Džo Baidens apspriedīs ar sabiedrotajiem Irānas kodolprogrammas ierobežošanu, trešdien paziņojusi Baltā nama preses pārstāve Džena Psaki.

Prezidents uzskata, ka ar ASV ar diplomātiskiem līdzekļiem ir jāstiprina un jāpagarina ierobežojumi, kas noteikti Irānas kodolprogrammai, un jārisina citas problēmas, paziņoja Psaki savā pirmajā preses konferencē Baltā nama preses sekretāres amatā.

Viņa uzsvēra, ka Irānai jāatsāk ievērot ierobežojumi, ko paredz vienošanās, ko tā 2015.gadā noslēdza ar pasaules lielvarām.

Psaki piebilda, ka diskusijās tiks apspriestas arī vairākas agrākās Baidena sarunas ar partneriem un sabiedrotajiem.

2015.gada kodolpakts paredz, ka Irāna ierobežos savu kodolprogrammu un bagātinās urānu līdz zemam līmenim, kas ir derīgs vienīgi civiliem mērķiem, apmaiņā pret starptautisko sankciju atcelšanu.

Taču 2018.gadā toreizējais ASV prezidents Donalds Tramps vienpusējā kārtā izlēma, ka ASV izstājas no vienošanās un piemēros Irānai ekonomiskās sankcijas. Reaģējot uz to, Irāna paziņoja, ka arī tai vairs nav pienākuma ievērot vienošanās nosacījumus.

Kopš tā laika Irāna ierobežojumus pārkāpusi vairākas reizes.

Irānas prezidents Hasans Ruhani trešdien paziņoja, ka Irāna ir gatava risināt domstarpības ar ASV, taču norādīja, ka atbildīga par attiecību uzlabošanu ir Vašingtona.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu