Lielās pilsētas masu vakcinācijai pret Covid-19 gatavas piedāvāt arī sporta zāles

TVNET/LETA
Lielās pilsētas masu vakcinācijai pret Covid-19 gatavas piedāvāt arī sporta zāles
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: Ivars Soikāns/LETA

Lai pēc iespējas īsākā laikā varētu nodrošināt maksimāli daudzu cilvēku vakcinēšanu pret Covid-19, Latvijas lielās pilsētas gatavas piedāvāt tam sporta zāles, bet sagaida finansiālu atbalstu no valsts dažādiem izdevumiem, informēja Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) mediju attiecību konsultants Kaspars Līcītis.

LLPA norāda uz vairākām risināmām problēmām vakcinācijas procesa efektivitātes veicināšanā.

"Vakcinācija pret Covid-19 ir visas sabiedrības problēma, kura jārisina kopējiem spēkiem, sadarbojoties un atbalstot vienam otru. Pašvaldības jau šobrīd ir gatavas iesaistīties minētā procesa nodrošināšanā, sniedzot visu iespējamo saimniecisko un tehnisko atbalstu. Piemēram, vairākas pašvaldības ir izrādījušas gatavību nodrošināt telpas masveida vakcinācijas veikšanai sporta zālēs," uzsver LLPA izpilddirektors Viktors Valainis.

LLPA uzskata, ka svarīgākā problēma ir cilvēkresursu pieejamība ģimenes ārstu praksēs un neatliekamās medicīniskās palīdzības punktos. Lai nodrošinātu plānoto vakcinēšanas apjomu, veselības aprūpes iestādēs un ģimenes ārstu praksēs būs nepieciešams rezerves medicīnas personāls.

Tas radīs papildu izmaksas, tāpēc ir jāpaplašina un jāpārrēķina valsts ieviestie apmaksas tarifi vakcinācijas nodrošināšanai. Tāpat būs nepieciešams arī papildu aprīkojums un noteiktām prasībām atbilstošas telpas, kam arī ir nepieciešami līdzekļi. Tāpēc ir nepieciešams valsts atbalsts. 

Kā otru būtiskāko problēmu pašvaldības saredz nepietiekami precīzas, vienotas un skaidrojošas informācijas pieejamību informatīvajā telpā.

"Dezinformācijas izplatība par vakcināciju ir ļoti plaša, tāpēc pārraudzības institūcijām būtu vēlams vairāk kontrolēt dezinformāciju sabiedrībai pieejamajos informācijas avotos," uzskata Valainis.

Viņaprāt, lielai sabiedrības daļai, tostarp vecākā gadagājuma cilvēkiem, pietrūkst informācijas par vakcinācijas nozīmi drukātā veidā (piemēram, brošūrās, bukletos), kas būtu brīvi pieejama aptiekās, pie ģimenes ārstiem, ārstniecības iestādēs.

LLPA aicina organizēt pastāvīgu valdības un veselības aprūpes nozares vadošo ekspertu komunikāciju ar sabiedrību, lai izskaidrotu sabiedrībai vakcinācijas nepieciešamību un drošību. Arī pašvaldības ir gatavas sadarboties un iesaistīties sabiedrības informēšanā.

LLPA tāpat rosina vakcinācijas plānā paplašināt prioritāri vakcinējamās grupas, iekļaujot tajā plašāku sociālo pakalpojumu sniedzēju (darbinieku un klientu) grupu un pašvaldības policijas darbiniekus.

Būtu nepieciešams vakcinēt arī avārijas un atkritumu šķirošanas un izvešanas dienestos strādājošos, lai sekmētu komunālo pakalpojumu drošu un nepārtrauktu sniegšanu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu