Sv, 27.11.2022.

Vai ar kredītkarti var kasīt aizsalušu mašīnas logu un citi padomi ziemai

Vai ar kredītkarti var kasīt aizsalušu mašīnas logu un citi padomi ziemai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Ziema ir automašīnām nedraudzīgs gadalaiks. Spēkrati varbūt nebīstas stipra sala, taču to mezgliem netīk temperatūras svārstības, mitrums un pretslīdes reaģenti. Tomēr jābrauc ir. 

Vislielākajā salā jautājām Boch Car Service speciālistam Artim Anspokam - kā pats autovadītājs var uzlabot automašīnas labsajūtu ziemā?

Pirmkārt, stiprā salā no rīta vajadzētu auto iesildīt, lai saeļļojas motors. Tas mašīnai būs labāk. Motoreļļa pa nakti notecējusi karterī un salā kļuvusi stīgrāka. Paiet ilgāks laiks, kamēr tā sasniedz vitāli svarīgos eļļošanas punktus. Tikpat noderīgi "iekustināt" transmisijas eļļu pārnesumkārbā un citus darba šķidrumus, ko pārvieto sūkņi. Vislabāk, ja dīzeļautomobilim ir autonomās apkures iekārta. Tā ir dārga, taču palīdz izvairīties no motoriem netīkamā "aukstā starta" un ilgtermiņā nozīmē, ka dzinēja darba mūžs būs ilgāks. Bet tas vēl nav viss. 

Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Kvēlsveces

Pirms ziemas vajadzētu pārbaudīt kvēlsveces, vai tās korekti strādā. Tas palīdz iedarbināt mašīnu mīnusos. Kā noskaidrojām iepriekš, dažkārt īpašnieks nemaz nezina, ka viena vai vairākas kvēlsveces bojātas. Spirālīte panelī iedegas un nodziest, tātad viss kārtībā. Īstā aina parādās tikai līdz ar pirmo salu. 

Vējstikla slotiņas un ledus skrāpji

Sniega tīrāmā slotiņa īstā ziemā ir obligāts atribūts. Bet slotiņu cenas dramatiski atšķiras. Neieteiktu izvēlēties pašas lētākās, jo tām pat mīkstā daļa, kas ir birste, ir diezgan asa. Un mašīnu var saskrāpēt pat ar to. Šī iemesla dēļ nav ieteicams slaucīt sniegu ar mājsaimniecības vai celtniecības slotām. Tās paredzētas pavisam citiem uzdevumiem. Ar mīksto daļu tikai virsbūvi, ar kasīkli - tikai stiklus. Ja uz mašīnas ir apledojums, nekādā gadījumā nekasīt nost. Arī stiklu kasīšanai izmantot tikai plastmasas skrāpjus. Kailsalā un pēc atkalām automašīnas neapsnieg, toties pastiprināti apledo. Reizēm tik stipri, ka nelīdz pat vislabākie skrāpji. Tādos gadījumos iesakām lietot speciālus pretapledošanas šķīdumus vai salizturīgu logūdeni. Var tajās pašās pudelītes ieliet logu mazgājamo šķidrumu, kas der līdz mīnus 21 grādam, izsmidzināt, un tas tikpat labi atkausē kā gatavie maisījumi. Bet, ja ziemā braucat reti un pa rokai nav nekā no nosauktā, derēs vecā labā metode ar atlaižu kartēm!

Foto: Ekrānuzņēmums no TV Auto ziņām

Labas vējstikla slotiņas ir drošas braukšanas garants, it īpaši sliktas redzamības apstākļos. Labas slotiņas nav lētas, tāpēc autovadītāji tās mēģina pasargāt no piesalšanas, saslienot uz nakti gaisā. Ieteikums būtu tās neatvērt, neatstāt paceltas, jo pastāv risks, ka vējā tās var ar sparu aizvērties un saplēst vējstiklu. Vēl viens klasisks veids, kā pašiem uztaisīt plaisu stiklā, ir mēģinājums salā, tumsā un putenī nomainīt slotiņas.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu