Microsoft izstrādā tehnoloģiju, kas ļaus atteikties no miglas lukturiem

Automašīna miglā FOTO: Unsplash/Sam Jotham Sutharson

Nākotnē automašīnas varēs iztikt bez miglas lukturiem, jo autovadītājiem sliktas redzamības apstākļos labāk palīdzēs redzēt Microsoft izstrādāta atbalsta sistēma.

Microsoft izstrādātās tehnoloģijas 235 lapaspuses garajā aprakstā norādīts, ka redzamības uzlabošanai izmantojamas paplašinātās realitātes brilles. Ar tām, piemēram, var palūkoties uz kādu objektu un acumirklī savā redzeslaukā iegūt ievērības cienīgā veidojuma aprakstu.

FOTO: Publicitāte foto

Zinot, kā gāja citam tehnoloģiju koncernam ar tā viedbrillēm (te runa ir par Google Glass), kuras savienotas ar internetu, Microsoft izgudrojums reālāku lietojumu varētu rast apvienojumā nevis ar brillēm, bet gan automašīnās uzstādīto projekcijas ekrānu. 

Redzamības atbalsta sistēma, kuru Microsoft grasās pieteikt ASV Patentu birojā, darbojas diezgan vienkārši. Tās acis ir īso viļņu infrasarkano staru (SWIR) kameras, kuru iegūtais attēls tiek mašīnas datorā apstrādāts un rezultāts atainots valkājamās ierīces ekrānos. Kā jau minēts, tikpat labi šādu attēlu varētu iekļaut projekcijas ekrānā.

FOTO: Publicitāte foto

Jebkurā no gadījumiem - briļļu ekrānos vai head-up ekrānā - visi objekti, ko maskē migla, dūmi un nokrišņi, iegūst skaidrākas aprises un tā ievērojami paaugstina braukšanas drošību. 

Mūsdienās projekcijas ekrāni nav retums. Dārgākos auto attēls tiek projicēts tieši uz vējstikla vadītāja skatiena augstumā un visbiežāk ietver braukšanas ātruma rādījumu, navigācijas sistēmas norādes un vēl dažādas šoferim noderīgas informācijas formas. Jaunās paaudzes Mercedes-Benz S klasei savukārt jau ir paplašinātās realitātes sistēma, kas iezīmē ceļa malas, citu automašīnu gabarītus un dinamiski rāda braukšanas virzienu.

FOTO: Publicitāte foto

Tai pašā laikā jāteic, ka arī ārējo apgaismes sistēmu progress pamazām ļauj atteikties no atsevišķiem miglas lukturiem. Ja kādreiz tie skaitījās vērtīgs aprīkojums un miglas lukturu trūkums nebija vēlams, tad tagad miglas lukturi tiek iekļauti galvenajos lukturos. Piemēram, dažos jaunākās paaudzes Peugeot modeļos ir speciāls priekšējo lukturu miglas režīms. Tas nozīmē, ka brīdī, kad tiek ieslēgts aizmugurējais miglas lukturis, tiek automātiski samazināta LED tuvo gaismu intensitāte un redzamība miglā uzlabojas.

Uz augšu
Back