Nīderlandē nekārtību laikā aizturēti gandrīz 200 cilvēki

FOTO: EPA/Scanpix

Nīderlandē pirmdienas vakarā un naktī protestu un nekārtību laikā policija aizturējusi vismaz 184 cilvēkus, otrdien paziņojusi policija.

Nīderlandē nekārtības notiek kopš sestdienas, kad stājās spēkā nakts komandantstunda, kas ieviesta cīņā ar jauno koronavīrusu.

No sestdienas, iedzīvotāji nedrīkst atstāt savu dzīvesvietu laikā no plkst.21.00 līdz plkst.4.30. Pārkāpējiem var tikt piemērota sodanauda.

Aizvadītajā naktī vislielākās nekārtības notika Roterdamā, kur tika ievainoti vismaz desmit policisti, un Hertogenbosā. Policija katrā no šīm pilsētām aizturēja aptuveni 50 cilvēkus.

Roterdamā protestos pret komandantstundu piedalījās simtiem jaunu cilvēku. Protestētāji apmētāja policistus ar akmeņiem un petardēm, laupīja veikalus un izraisīja ugunsgrēkus.

Protesti pret komandantstundu notika vairāk nekā desmit Nīderlandes pilsētās. Tie sākās ap plkst.21 un ilga vairākas stundas, protestētājiem virzoties cauri pilsētu centriem, atstājot aiz sevis postažu.

Policija ziņoja, ka protestētāji apzināti centušies izraisīt konfliktus ar policistiem.

Hertogenbosā, kas atrodas aptuveni 100 kilometrus uz dienvidiem no Amsterdamas, tika izlaupīti veikali un izraisīti ugunsgrēki. Bija arī mēģinājums uzbrukt slimnīcai.

Nīderlandes tieslietu ministrs Ferds Graperhauss šodien uzsvēra, ka komandantstunda paliks spēkā un nekārtību cēlāji ir jāsoda.

Policija ir aicinājusi cilvēkus sūtīt viņiem video un fotogrāfijas, kuros iemūžinātas nekārtības, lai palīdzētu identificēt un atrast vardarbības izraisītājus.

Arī Nīderlandes finanšu ministrs Vopke Hūkstra uzsvēra, ka valdība neatkāpsies no lēmuma par komandantstundas ieviešanu.

"Jūs nekapitulējat cilvēkiem, kas dauza veikalu logus," norādīja ministrs.

Viņš sacīja, ka nekārtību izraisītāji nav uzskatāmi par likumīgiem protestētājiem, bet ir sabiedrības padibenes.

FOTO: AFP/SCANPIX
Uz augšu
Back