Mēneša laikā pašizolēšanās iespēju viesnīcās izmantojušas tikai 99 personas

Ilustratīvs foto. FOTO: Andrey Popov, Shutterstock

Pašizolācijai iedzīvotāji var pieteikties 15 Rīgas viesnīcās un 13 tūristu mītnēs ārpus galvaspilsētas, pastāstīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).

Tādējādi patlaban LIAA administrētajā pašizolācijas valsts atbalsta programmā līgumus par pakalpojumu sniegšanu noslēgušas 28 tūristu mītnes, kuras piedāvā izmitināt personas kopumā 965 numuros un četros tūrisma mītņu namiņos.

Kopumā mēneša laikā - no pagājušā gada 28.decembra līdz šā gada 27.janvārim - pašizolēšanās iespēju viesnīcās izmantojušas 99 personas.

LIAA arī skaidroja, ka informācija par iedzīvotāju skaitu, kuri izmanto pašizolācijas pakalpojumu tiek apkopota divas reizes nedēļā. Tostarp pirmdien, 1.februārī, pašizolācijā viesnīcās atradās 11 personas.

Ja pašizolācija reizē jāievēro vienas ģimenes locekļiem, viņi var kopā atrasties vienā numurā. Tādējādi aizpildīto numuru skaits var būt arī mazāks nekā to personu skaits, kuri atrodas pašizolācijā.

Viesnīcā "Bellevue Park Hotel Riga" pieejami 100 numuru, bet viesnīcās "Wellton Riverside SPA Hotel" un "Rija VEF Hotel" - 90 numuru. Viesnīcā "Rixwell Elefant Hotel" ir pieejams 71 numurs, viesnīcā "Rixwell konventa sēta" - 56 numuri, viesnīcā "Monika Centrum Hotels" - 50 numuru, viesnīcā "Mežaparks" - seši numuri, bet viesnīcā "Hestia Hotel Jugend" - pieci numuri.

Tāpat 64 numuri ir pieejami viesnīcā "Mercure Riga Centre 4*", 10 numuru - viesnīcā "Primo Hotel", 26 numuri - "Toss Hotel", 20 numuru - "Kolonna Hotel Brigita", bet pa 12 numuriem pieejami viesnīcā "NB Hotel" un viesnīcā "Hestia Hotel Draugi".

Pašizolāciju ārpus Rīgas iespējams pavadīt viesnīcā "Līzari" Jelgavas novadā, kurā pieejams 21 numurs, kā arī Jelgavas viesnīcās "Akva" un "Zemgale", kur katrā pieejami 10 numuru. Rēzeknes viesnīcā "Kolonna Hotel Rēzekne" pašizolācijai pieejami 18 numuri, viesnīcā "Zeit Hotel" Līgatnē pieejami deviņi numuri, bet viesnīcā "Atpūta" Cēsīs pieejami pieci numuri. "Gulbenes viesnīcā" pašizolācijai var pieteikties 11 numuros, bet atpūtas kompleksā "Turbas", Ikšķiles novadā - 12 numuros. Vēl 22 numuri pašizolācijai ir pieejami Jūrmalas viesnīcā "Dzintari", bet 30 numuri - Jēkabpils viesnīcā "Hotel Luiize".

Savukārt Limbažu novada Skultes pagasta brīvdienu mājā "Romantic holiday home in the pine forest" pašizolācijā piedāvā uzturēties divos namiņos, no kuriem viens spēj uzņemt līdz divām personām, bet otrs - ne vairāk kā četras personas. Šajā vietā mājiņu cena atkarīga no tā, cik personas pašizolējas.

Tikmēr viesu namā "Četri vēji" Jūrkalnes pagastā pašizolācijai ir pieejami pieci numuri un divas atsevišķas viesu mājas. Numuriņi ir pieejami gan cenu kategorijā virs 40 eiro, gan zem, savukārt piedāvātie namiņi ir pieejami tikai cenu kategorijā virs 40 eiro par diennakti.

Pašizolācijai ir pieejami arī 190 numuru viesnīcā "AC Hotel by Marriott Riga" un 10 numuru viesnīcā "Jurmala Park House", bet šajās vietās, atšķirībā no pārējām viesnīcām, ir pieejami tikai numuri cenu kategorijā virs 40 eiro diennaktī.

Viesnīcās "Primo Hotel", "Monika Centrum Hotels", "Wellton Riverside SPA Hotel", "Toss Hotel" un "Hestia Hotel Jugend", "Akva", "Dzintars" un atpūtas kompleksā "Turbas" pašizolācijas laika pavadīšanai ir pieejami numuriņi gan cenu kategorijā virs 40 eiro par nakti, gan cenu kategorijā līdz 40 eiro, "Hotel Luiize","Bellevue Park Hotel Riga"- no 40 eiro un dārgāk, bet pārējās viesnīcās maksa ir mazāka par 40 eiro par nakti.

Cēsu viesnīcā "Atpūta" viena numuriņa izmaksas diennaktī ir 40 eiro.

Valsts līdzfinansējums viesnīcām tiks izmaksāts tādā apjomā, kā personas ir izmantojušas pakalpojumu. Proti, maksāts tiks par viesnīcā faktiski pavadītajām dienām, nevis noteikto pašizolācijas periodu. Pirmdien, 1.februārī, apkopotā informācija liecina, ka kopumā tūristu mītnes iesniegušas pieprasījumu par 19 919 eiro, bet līdz šim izmaksāti 16 163 eiro.

Jau vēstīts, ka atbalstu pašizolācijai šajās viesnīcās var saņemt Covid-19 kontaktpersonas, Covid-19 pacienti ar viegliem simptomiem, Covid-19 pacienti pēc ārstēšanās stacionārā, kuriem vēl saglabājušies simptomi, kā arī personas, kuras atgriezušās Latvijā ar repatriācijas reisiem.

Noteikts, ka valsts sedz izdevumus 80% apmērā no izmitināšanas izmaksām, bet ne vairāk kā 35 eiro diennaktī par personu. Cilvēka līdzmaksājums veido 20%. Personām, kuras Latvijā 28. un 29.decembrī atgriezās ar repatriācijas reisiem, izmitināšanas izmaksas viesnīcā valsts sedza 100% apmērā.

Izmitināšanas ilgums viesnīcā ir 14 dienas, bet atsevišķos gadījumos to iespējams pagarināt par vēl 14 dienām. Ēdināšanas pakalpojumi pašizolācijas laikā tiek apmaksāti tikai tiem, kas Latvijā atgriežas ar repatriācijas reisiem.

Lai pieteiktos pakalpojuma saņemšanai, Covid-19 kontaktpersonas vai pacienti var izvēlēties piemērotāko vietu pašizolācijai no LIAA mājaslapā publicētajā sarakstā minētajām tūristu mītnēm. Rezervācija tiks veikta, pamatojoties uz medicīnisko izziņu, kuru izsniegusi ārstniecības persona (ģimenes ārsts), proti, personai būs tūristu mītnei jāuzrāda medicīniskā izziņa - izdruka no e-veselības portāla.

Atbalsta programmu īsteno LIAA sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru, Veselības inspekciju, Ekonomikas ministriju un Ārlietu ministriju. Plānots, ka atbalsts būs pieejams līdz 2021.gada martam. Atbalsta finansēšanai paredzēts novirzīt valsts budžeta finansējumu līdz 2 173 500 eiro.

Uz augšu
Back