Latvijā ievadītas pirmās "AstraZeneca" vakcīnas

Ilustratīvs foto. FOTO: REUTERS/Peter Cziborra/File Photo

Otrdien Latvijā potēšanai pret Covid-19 pirmo reizi izmantotas "AstraZeneca" vakcīnas, un tās kā pirmie saņēma mediķi un ārstniecības iestādes darbinieki Jelgavas slimnīcā, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.

Vakar otro poti pret Covid-19 saņēmuši kopumā 37 cilvēki, bet pirmā vakcīnas deva ievadīta 131 cilvēkam, kas ir mazāk nekā dienu iepriekš.

Otrdien vakcinēšana pret Covid-19 ar pirmo devu notikusi Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā, kur pirmo devu saņēma 101 persona, un Daugavpils reģionālajā slimnīcā, kur vakcinēti 20 cilvēki. Pirmo vakcīnas devu saņēma arī Jelgavas slimnīcā, kur izmantota "Astra Zeneca" vakcīna, un to saņēma četras ārstniecības personas un seši ārstniecības iestādes darbinieki.

Tikmēr no ar otro devu vakcinētajiem 36 to saņēma Cēsu klīnikā, bet viens cilvēks Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā.

No visiem pirmās potes saņēmējiem 96 bijuši ārstniecības personas, bet vēl 35 - ārstniecības iestādes darbinieki. Savukārt otro vakcīnas devu vakar saņēma 28 ārstniecības personas un deviņi ārstniecības iestādes darbinieki.

Līdz šim kopumā pirmo poti pret Covid-19 Latvijā saņēmuši 18 215 cilvēki, no kuriem 80,2% jeb 14 609 vakcināciju noslēguši, jo viņiem ievadīta arī otrā pote.

Kā vēstīts, kopumā Latvijai līdz šim piegādātas 41 025 vakcīnu pret Covid-19 devas - 30 225 ražotāja "Pfizer-BioNTech" vakcīnas "Comirnaty", 3600 ražotāja "Moderna Biotech Spain, S.L." vakcīnas "Moderna" un svētdienas rītā arī pirmās 7200 ražotāja "AstraZeneca" vakcīnas.

Veselības ministrija iepriekš skaidroja, ka pirmās Latvijā nogādātās "AstraZeneca" vakcīnas devas būs paredzētas pirmajām potēm sociālās aprūpes centros.

No 28.decembra kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, 9.janvārī sāka potēt ģimenes ārstus, bet no 11.janvāra šī iespēja ir visiem ārstniecības iestādēs strādājošajiem, kuri to vēlas.

18.janvārī vakcinācijas otro devu pret Covid-19 sāka saņemt mediķi, kuri pirmo poti saņēma pagājušā gada beigās.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas trīs vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna" un "AstraZeneca", taču visu šo medikamentu piegādes kavējas un ir nelielas, tāpēc kavējas arī masveida vakcinēšanas sākšana.

Uz augšu
Back