T, 29.03.2023.

Pirmo vakcīnas devu saņēmuši četri valsts eksprezidenti

TVNET/LETA
Pirmo vakcīnas devu saņēmuši četri valsts eksprezidenti
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 22
Foto: Paula Čurkste/LETA

Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā šodien pirmo "Astra Zeneca" vakcīnas devu saņēmuši četri bijušie Valsts prezidenti.

 

Bijusī valsts pirmā amatpersona Vaira Vīķe-Freiberga pēc vakcīnas saņemšanas žurnālistiem sacīja, ka dūriens bijis nemanāms. Viņa aicināja ikvienu pie pirmās izdevības pieteikties uz vakcīnu, jo katram jāuzņemas atbildība par sevi un savu veselību pašam.

"Tas ir arī jautājums par atbildību pret citiem - tuviniekiem, ģimenes locekļiem un tiem cilvēkiem, ar kuriem mēs nonākam saskarsmē.

Jo vairāk cilvēki Latvijā būs vakcinēti, jo drošāk mēs visi varēsim būt un jo vieglāk būs atgriezties kaut cik normālā dzīvē," sacīja Vīķe-Freiberga.

Savukārt bijušais Valsts prezidents Guntis Ulmanis uzsvēra, ka vakcinācijas process ir vienīgais iespējamais pozitīvais solis šajos laikos, jo visi pārējie varianti ir jau izsmelti.

"Jācer, ka vakcīna tuvāko mēnešu laikā ļaus atvadīties no šīs slimības. Vēlu veselību! Bez šaubīšanās un bez laika kavēšanas, ja ir iespējams, potējamies no agras jaunības līdz sirmam vecumam," sacīja Ulmanis.

Bijušais Valsts prezidents Andris Bērziņš pēc potes saņemšanas žurnālistiem sacīja, ka vakcinācija patlaban ir vienīgais risinājums un katram būtu jāsaprot, ka runa nav par uzticību vai neuzticību, jo tikai vakcinējoties var iet uz priekšu.

Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā šodien pirmo "Astra Zeneca" vakcīnas devu saņēma arī bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, kurš žurnālistiem sacīja, ka vakcinācijas procesa sākšana ir tikai sākums cīņai ar Covid-19.

TVNET jau rakstīja, ka šodien pret Covid-19 sāka vakcinēt eksprezidentus un valsts augstākās amatpersonas, kuru pienākumi saistīti ar nacionālās drošības un valsts pamatfunkciju nepārtrauktības nodrošināšanu.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pavēstīja Vakcinācijas projekta birojā, nelielais amatpersonu loks, kurām šobrīd tiek dota iespēja brīvprātīgi vakcinēties, esot stingri izvērtēts, ņemot vērā to pienākumus un lomu valsts procesu vadībā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu