Nigērijas policija apstiprina 317 meiteņu nolaupīšanu no skolas

Policists Lagosā. Ilustratīvs attēls FOTO: EPA/Scanpix

Policija Nigērijā piektdien apstiprināja, ka no skolas valsts ziemeļrietumos ir nolaupītas 317 meitenes.

Nenoskaidroti kaujinieki piektdienas rītā nolaupīja skolnieces no viņu vidusskolas Zamfaras štata Džangebes pilsētā, paziņoja štata policijas preses sekretārs Mohammeds Šehu.

Policija un armija ir uzsākušas kopīgu meklēšanas un glābšanas operāciju un nosūtījušas uz šo pilsētu "smagi bruņotu papildspēku komandu", sacīja Šehu.

"Mūsu galvenais mērķis ir atbrīvot visas šīs skolas ķīlnieces drošas, dzīvas un neskartas," tviterī paziņoja Nigērijas prezidents Muhammadu Buhari. 

Palīdzības organizācija "Save the Children" pavēstīja, ka ir saņēmusi ziņas par līdz 450 nolaupītām skolniecēm. Viņu skaits sākotnēji bija lēsts ap 300. 

Vairāku stundu gaitā kaujinieki iebruka skolā, "sapulcināja meitenes un aizveda viņas uz mežu", pastāstīja kāds Džangebes iedzīvotājs. Viņš piebilda, ka bruņotais grupējums uzbrucis arī tuvumā esošai armijas nometnei un kontrolpunktam un ka kaujinieki darbojušies divās grupās, no kurām viena uzbrukusi armijai, bet otra iebrukusi skolā.

16.februārī vismaz 44 cilvēki, galvenokārt skolēni, tika nolaupīti no skolas pie Kagaras ciema Nigēras štatā. Trīs dienas pirms tam nezināmi kaujinieki nolaupīja apmēram 20 cilvēkus, kas devās mājup no kāzām šajā štatā.

Decembrī apmēram 300 skolnieki tika nolaupīti Kacinas štatā valsts ziemeļrietumos.

Nigērijā cilvēku nolaupīšanas dažreiz īsteno islāmistu teroristi, bet citreiz - krimināli grupējumi.

Uz augšu
Back