Covid-19 inficētais braucis autobusā no Sabiles līdz Talsiem

Ilustratīvs foto. FOTO: Zane Bitere/LETA

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 26.februārī braucis autobusā Talsi-Sabile-Abavciems-Sabile-Talsi no Sabiles līdz Talsiem un atpakaļ ar autobusu Talsi-Sabile-Kuldīga-Aizpute-Liepāja no Talsiem līdz Sabilei, informēja SPKC

Covid-19 pacients plkst.8.21 ar AS "Talsu autotransports" autobusu Talsi-Sabile-Abavciems-Sabile-Talsi ar reisa numuru "6416" devās no Sabiles līdz Talsiem, bet atpakaļ plkst.13.35 devās AS "Liepājas autobusu parks" transportu Talsi-Sabile-Kuldīga-Aizpute-Liepāja ar reisa numuru "7512" no Talsiem līdz Sabilei.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajos maršrutos, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Ja tiek novēroti elpceļu infekcijas slimības simptomi, ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

SPKC atgādina, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt par nonākšanu kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne "Apturi Covid". Izmantojot lietotni, var savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Vienlaikus līdz 6.aprīlim ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz Covid-19. Ja parādījušies slimības simptomi - akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums un citi, Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma.

Uz augšu
Back