Policists apsūdzēts par nelikumīgu informācijas izpaušanu un kukuļņemšanu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Dators. Ilustratīvs attēls.
Dators. Ilustratīvs attēls. Foto: Unsplash

Prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā Valsts policijas amatpersona apsūdzēta par nelikumīgu informācijas izpaušanu no datu bāzēm un kukuļņemšanu, informēja prokuratūra.

Amatpersona apsūdzēta par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu, par kukuļa pieņemšanu, kā arī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Apsūdzība liecina, ka policists Iekšlietu ministrijas Informācijas centra informācijas sistēmā nelikumīgi meklēja ziņas par vairākām personām un transportlīdzekļiem. Pēc tam viņš izpauda iegūto informāciju otram šajā lietā apsūdzētajam.

Par minēto ziņu izpaušanu amatpersona pieņēma kukuli.

Nolūkā slēpt savas noziedzīgās darbības un radīt fiktīvu pamatu izmantot minētās datu bāzes, policists informēja otru šajā lietā apsūdzēto par nepieciešamību nosūtīt Valsts policijai ziņojumu par pārbaudāmajām personām un transportlīdzekļiem un to iesaisti iespējamā noziedzīgā nodarījumā.

Otras lietā apsūdzētās personas sagatavotais iesniegums saņemts un reģistrēts Valsts policijā, un nodots izskatīšanai minētajam policistam, kurš tad attiecīgi veica fiktīvā iesniegumā norādīto ziņu pārbaudi.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu